PLC Ladder diyagramı sorusu

I0.0 girişi 1 iken, I0.1 girişine uygulanan işaret darbeleri sayılmakta, I0.0=0 olduğunda sayım işlemi sona ermektedir. Sayım sonucu;
5 ten küçük eşitse yalnız Q0.0 = 1
5 ten büyük 10 dan küçükse yalnız Q0.1=1
10 dan büyükse yalnız Q0.2=1 olacak.
I0.0=1 olduğunda sayım baştan başlayacak, herşey sıfırlanacak.

simatic s7-300 ladder diyagramına göre nasıl olacak ?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
S7300-400 ile ilgili nette bolca döküman var araştırıp öğrenmeni tavsiye ederim.

cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. İnternetten araştırıyorum, masaüstü pdf lerle doldu :) ama henüz acemiyim.

bişey daha sorcam. sayıcılardaki PV ve S girişinin ne olduğunu anlayamadım ben. örneğin biyerde "Kurma(S) girişi gelen sinyalin çıkan kenarı ile de Sayıcı Değerine PV(Preset Value) girişine yazılmış olan değer aktarır." şeklinde tanım yapılmış. sizde çizdiğiniz ladder da counter ın PV girişine MW10, S girişinede I0.0 yazmışsınız. Şimdi I0.0=1 olduğunda Sayıcı Değeri ne olacak ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
ıstedıgın gibi sayıcının degeri 0 olacak pv ınputu ise sayıcının 0-999 arası range aralıgını belirlemene yardımcı olur lojik devre olusturabılmek icın sımatıc manager programın olmalı ayrıca baslangıc olarak sn.yavuz emınoglu programlama kıtabını almanı onerırım

Forum istatistikleri

Konular
128,805
Kullanıcılar
450,895
Son üye
yıldıztalip

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri