PLC Projesi

bir band sisteminden yeşil ve kırmızı kutular gelmektedir.
kutuların rengini tanımlayan bir yeşil,bir de kırmızı sensör vardır.
kırmızı kutu 10 tane oldugunda paketlenecek ve süre 10 saniyedir.
yeşil kutu gelirse 15 tane olup pakette 25 saniye olacaktır.
bu renklerin dışında olan defolu olup atılacaktır.
her paketleme motoru ayrı olup toplam paket 50 oldugunda sistem duracaktır..

arkadaslar konunun aciliyeti çok ciddi olup yardımlarını bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
sistem hakkında daha ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz. kutular karışık olarakmı geliyor yoksa belli bir düzendemi. hatalı ürün ayırmada nasıl bir sistem kullanıyorsunuz pnömatik vb. çok kısıtlı bir açıklama yazmışsınız. paketleme ayrı bir operasyonmu?

biraz teknik bilgiye sahip bir kişinin bir proje talep ederken en azından I/Q leri tespit etmesi gerekir ki sağlıklı yardım alsın

kardes hadı onları gectıkte sımdı plc olayında mantık gereklıdır dıyorsunkı kırmızı ve yesıl kutu gelıyor bu gelen kutuları sensor sececek oda tamam ama nereye gıdecek yanı ayrı bı bandamı gıdıo yoksa bır pıstonla baska yeremı ıtıılıo yanı nasıl bı sekılde depolanıo ? bunların cevabını yazarsan konu hakkında yardımcı olurum ve toplam paket sayısı kırmızı toplamımı yesıl toplamımı yoksa karısıkmı bıraz acıklarsan basıtbı program

Şimdi Anlatılan projedeki olayları acıklık getirerek yerleştirelim..
Y.Band Sistemi ilerliyor,Bir adet mavi kutu ileride bulunan mavi renk algılayıcı sensöre Input verdiqinde hemen yanında bulunan pistona output cıkış vererek sepet vb.bir yere atmasını saglamak bunun yanı sıra ise her renk algılandıgında 1 sayı arttırıcak 15 oldugunda sayı bir cihaz vb.veya manüel olarak paketleme işlemi gerçekleştirilecek.

Defolu olanlara gelelim sıra. her iki sensör algılamadıysa son olarak bant sistemınin sonunda defo olarak ayrılacaktır...

Konu olarak paketlerin ayrı bi bantta qitmesi qöz önunde bulundurulabilir.

En Basitinden Kafada Canlandırmanın tam örnegi tam olarak cizim yapılmamıştır.

Öqren
öqret
qeLiştir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
ıyıı guzel dıyorsun bu demıs oıldugu sistem hayata gecıre bılecekmısın hıc plcler hakkında bılgın varmı sensor vb. yoksa bu bıır hayal ururnunden ote degılmı yanı ben yapma yaparım ama odev mı bu hayatta cok zor seyler var bu cok basıt bırsey gıbı bırz benım 1 saatımı almaz bunu yapmak ıstıyorsanm yardım ederım ama bılıyorsun tam bır projesını ıstıyorum gercek gorurnumu tam anlamıyla hakkında ne ıstıyorsan bana soylemen lazım gırıs cıkıs sayısı haylı fazla :DD:.d:.d:d..D

Düşünceleri Gerçeklige geçirmek kolaydır,Bunu bilemeyen kişi ise sadece güler ve işten anlıyormsunuz diye sorar. Tabi bilemezki sorarken tecrübeler yaşa degil düşüncelere dayandıgını Bilinki paintte birşeyler karalanmışsa devamıda vardır, Düşününki birşeyler düşünüluyorsa konu hakkında yardım edenın bilgisi mevcuttur.

Bu tür sistemleri Firmalar kurumunu gerçekleştiriyor zaten 1-2bin TL ile gerçekleştirilmesi Düşünülmez.
İyi Düşünceler.

Düşünceleri Gerçeklige geçirmek kolaydır,Bunu bilemeyen kişi ise sadece güler ve işten anlıyormsunuz diye sorar. Tabi bilemezki sorarken tecrübeler yaşa degil düşüncelere dayandıgını Bilinki paintte birşeyler karalanmışsa devamıda vardır, Düşününki birşeyler düşünüluyorsa konu hakkında yardım edenın bilgisi mevcuttur.
İyi Düşünceler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu tür sistemleri Firmalar kurumunu gerçekleştiriyor zaten 1-2bin TL ile gerçekleştirilmesi Düşünülmez.
İyi Düşünceler.

İyi Düşünceler.

Benım sormamın nedenı vardır ben bılgısını ogrenıp nelerde eksık oldugunu bılılıp o yonlerını tamamlamasını ıstedım o yuzden hıc bırsey bılmeden hıc bırsey ogrenmeden bunu hayata gecıremez o yuzden ben boyle bırsey sordum aslında cok cok basıt bırsey tanıdıgı var ıse 1 -2 bın tl den dahada asagıya mal edebılır.Oyuzden on yargıya gerek yok once on bılgı sahıbı olsun sonra boyle seylere kalkıssın demek ıstedım hıckımsenın bırsey yapma sevkını kırmak ıstemem o yuzden on yargılı olmayalım

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,316
Kullanıcılar
451,766
Son üye
NasirAldemir

Yeni konular

Geri