PLC sicaklik kontrolü( closed-loop) mekanizmasi yardim

merhabalar arkadaşlar, siemens s7-200 kullanarak sicaklik kontrol devresi projemde bana yardimci olabilirseniz sevinirim. yani bi nevi klima olcak, havanın durumuna göre isitcak yada sogutcak. projenin tam adı; temperature control by PLC (closed-loop)). yardimlarinizi bekliyorum nerden baslayabilirim. ilgili linkte yollayabilirsiniz. tesekkur ederim.

Analog girişten başlaman lazım, sonuçta kapalı çevrimde sıcaklık bilgisini analog olarak okuyacaksın. Sonra lazım mı bilmiyorum PID öğrenmen gerekebilir.

simdi arkadasim ilk once siemensin ilgili plcnin manuelini vede isi modulununun manuelini elde et ondan sonra guzelce oku takildigin yerde ben burdayim

merhabalar arkadaşlar, siemens s7-200 kullanarak sicaklik kontrol devresi projemde bana yardimci olabilirseniz sevinirim. yani bi nevi klima olcak, havanın durumuna göre isitcak yada sogutcak. projenin tam adı; temperature control by PLC (closed-loop)). yardimlarinizi bekliyorum nerden baslayabilirim. ilgili linkte yollayabilirsiniz. tesekkur ederim.

benimde buna benzer bir ödevim var temperature control wiht PID by PLC ve programı bulamadım bılsamda nerden başlayacamı bile bilmiyorum. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler....

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,823
Kullanıcılar
450,912
Son üye
mustafatlanm

Yeni konular

Geri