Plc ve scada

1 - hocam bence VIPA PLC kullanma , igrenc cok kotu penformansı var , kesinlikle SIEMENS in yerini tutamaz

2 - siemens de kullanma cunku bu sistem cok pahalıya cıkıar siemens ile

3 - bence remote IO modulleri kullan, cok markada var mesela PHOENIX CONTACT olabilir , wogo da var ama ben wagoyu sana tahsiye etmem , kesinlikle kotu kalite bir urun , ve firma teknik destegi cok kotu, kesinlikle phoenix contact ara konus , sana Scada icin de yardim ederler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
1 - hocam bence VIPA PLC kullanma , igrenc cok kotu penformansı var , kesinlikle SIEMENS in yerini tutamaz

2 - siemens de kullanma cunku bu sistem cok pahalıya cıkıar siemens ile

3 - bence remote IO modulleri kullan, cok markada var mesela PHOENIX CONTACT olabilir , wogo da var ama ben wagoyu sana tahsiye etmem , kesinlikle kotu kalite bir urun , ve firma teknik destegi cok kotu, kesinlikle phoenix contact ara konus , sana scada icin de yardim ederler

Siemens - vipa plc ne gibi performans sorunu yaşadın açıklayabilirmisin ?
Projelerimde ikisinide kullanıyorum farkı fiyatı ve Vipa plc'de Artı olarak dahili ethernet portu mevcut ve buda basite indirgenmeyecek bir özellik.

Eger Phoenix Contact ile kurmayi dusunurseniz size yardimci olabilirim. PM mesaj atabilirseniz sizinle irtibata gecebilirim. Phoenix Contact CPU larin hepsinde onboard ethernet portu bulunmaktadir.

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Geri