Profibus Haberleşme

sansal54

Üye
Merhabalar,

S7 200 plc 'nin bulunduğu panodan 3m uzakta bulunan bir başka panodaki röleleri kontrol etmem, sıcaklık sensörünü okumam ve micromaster 440 sürücüye hız ve sürme bilgisi göndermem gerekiyor. Bunun için Profibus haberleşmeyi kullanmak istiyorum. Uzak pano için gerekli cihazlar (modül vs.) nedir?

Teşekkürler.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
üstadım s7 200 frofibus haberleşmede sadece slav olabilir yani köledir diğer cihazları yönetmek için master olabilecek bir cpu seçmelisin mm440 için uss kullanabilirsin röleler çok ise remoteI/0 kulanmak mantıklı olur s7 200 ile onuda kullanamazsın s7300 ile hepsini halletmen mümkün anladığım kadarıyla sen şu an kullanılan bir sisteme ek yapacaksın plc değiştirme imkanın varmı konuyu biraz daha açarsan benn yardımcı olamasam bile mutlaka arkadaşlar yardımcı olacaktır

Uzak IO olarak başka bir s7.200 kullanabilirsin. Kendi aralarında çok kolay haberleşiyorlar. istediğin gibi data gönderip alabilirsin. ayrıca sihirbaz ile devreye almak çocuk oyuncağı. ben 6 adet s700'lü makinayı bu şekilde haberleştirdim. kolay gelsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ama uzak panoya yer sıkıntısı yüzünden plc yerleştiremiyorum. Sorun o zaten. O zaman mecburi olarak plc çıkışlarından uzak panodaki cihazlara (röleler vs.) doğrudan kablo çekeceğim.

Uzak IO olarak başka bir s7.200 kullanabilirsin. Kendi aralarında çok kolay haberleşiyorlar. istediğin gibi data gönderip alabilirsin. ayrıca sihirbaz ile devreye almak çocuk oyuncağı. ben 6 adet s700'lü makinayı bu şekilde haberleştirdim. kolay gelsin.

ben birden fazla s7-200 ün biribiriyle haberleşmesini istiyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim. Sorum şu: PLC leri nasıl bağlayacağım bağlantı kablosunu hazır olarakmı satın alıcam yoksa ben yapabilirmiyim ve ayrıca bana 1. plc de i0.0 a bastığımda 2. plc de q0.0 ı çalıştıran ve i0.1 e bastığımdada 3. plc de q0.1 i çalıştıran bir program örneği yazarmısınız. Şimdiden teşekkür ederim. msn gerekirse adresim: [email protected]

çok uzak mesafe çekmeyeceğin için bus haberleşmesine gerek yok kanaatimce... normal kablo ile halledebilirsin...

as-ı haberleme ıle sorununu halledersın sana lazım olan s7 200 plc ye baglanan bır as-ı master modulu[cp242-8] ve bu module bılgı aktaracak slave modullerı ve bu hatta 24v gonderecek bır guc kaynagı ustelık eger profıbus agın varsa ancak bu arayuzey modulu ıle baglanabılırsın

herkese slmlar s7200 amatörce calsıyorum fakat sembollern tam olarak ne işe yaradıgını bazılarının bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,931
Kullanıcılar
451,107
Son üye
Xte13

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri