PSoC (Programmable System - on - Chip) mikrokontrollörler ile ilgili paylaşımlar

erhanvarol

Üye
Elinde PSoC mikrokontrollörlerle ilgili döküman veya uygulama örneği olanlar... Bu konu ile ilgili tez veya proje ödevleri olanlar burada paylaşmalarını rica ediyorum...

Bu mikrokontrollörler ile yeni ilgilenmeye başlayacağım... Konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlardan nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda fikir alabilirsem memnun olurum...

Özellikle elinde Türkçe Döküman bulunanlardan göndermelerini rica ediyorum...

Şimdiden teşekkürler...

PsoC işlemcisi ben staj yaparken bi firmada biz staj grubuna araştırma konusu olarak verilmişti psoc işlemcisi ve Cypress CApsense teknolojisini kullanarak led yakmaktı amaç biz çok aradık türkçe döküman pek yok olanlarda zaten pek öğretici değil sadece genel bir tanıtıma yönelik grupta ingilizcesi iyi olan arkadaşlar vardı onların sayesinde datasheetleri okuya okuya yapıldı proje ledleri yaktık..Sana tavsiyem eğeringilizcen varsa Cypress firmasının sitesindeki datasheetleri oku Psoc Designer gibi programlar var o programlar datasheetlerini kendi içlerinde bulunduruyolar zaten indirince onları okuyarak öğrenebilirsin ama çok yeni teknoloji açıkça söyliyim işin zor ama çok güzel bir işlemci 1voltla bile çalışabiliyor..

Gazi üniversitesinden birkaç arkadaş bir kit çalışması yapmış, birkaç program örneğide var http://web.firat.edu.tr/iats/cd/subjects/Electrical&Electronics/EAE-64.pdf (bu arkadaşlara ulaşılıp şu anda bu kitle ilgili bir gelişme olup olmadığı destek verip vermedikleri veya yardımcı türkçe kaynaklarının olup olmadığı belki öğrenilebilir) ... Antrak sitesinde sıcaklık ve nem sensörü örneği var http://antrak.org.tr/index.php?option=com_content&task=view&id=1514&Itemid=92 ... chip sitesinde giriş anlatımı var PSoC Programmable System on Chip ... Bunu öğrenebilmek için ingilizce şart, aslında verdiğim kaynaklardada bahsedildiği gibi entegrenin hakkını verecek projeler yapılacaksa kullanılmalı, değil led yak söndür programları, kayan yazı, animasyon, ds18b20 rtc ile saat gibi uygulamalar bu gibi bir entegre için basit kalıyor yani yapacağınız projelerin hem dijital hemde analog yapıların fonksiyonel programlanabilir olmasına ciddi bir şekilde ihtiyaç duyuyor olması lazım. Benim anladığıma göre psoc mikrodenetleyici ile fpga nın birleştirilmiş hali. Htect c ve assembler ile program yazılabiliyor ve şu adresteki CY8CKIT - 002 PSoC® MiniProg3 Program and Debug Kit - Cypress Semiconductor programlayıcı donanımı ve bilgisayara yüklenecek şu program PSoC Programmer 3.15.1 - Cypress Semiconductor ile yazılan program entegreye yükleniyor. Bende ilk defa sizden duydum, merak ettim ve biraz nette araştırdım karşıma bunlar çıktı, konu ile ilgili bilgim gördüklerimden ibaret yanlış bilgi vermiş olabilirim söylediklerimi doğrulayarak uygulamanız sizin sorumluluğunuzdadır, çalışmalarınızda başarılar.

çok teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,843
Kullanıcılar
450,937
Son üye
sara arslan

Yeni konular

Geri