röle koordinasyonu sorunu

merhaba arkadaşlar benim röle koordinasyonu ile ilgili bir problemim var yardımcı olursanız sevinirim...
kök binama bağlı 32 trafom var.hat açtığında kesicim bir daha tutmuyor.ancak birkaç trafoyu devre dışı bırakarak hattı tutturuyorum. daha sonra trafoları tek tek devreye alıyorum hat o şekilde devreye alınıyor. kök binasında 200/5 akım trafosu kullanıyorum.

kullandığın rölen önemli eğer röle ayarında açma geçikmesi 0 ise hattın tutmaz en az 0,05 olması gerekli.

rölen demerajdan açma veriyor,ya anilerini iptal et yada demeraj ayarlarını gözden geçir.

rölen demerajdan açma veriyor,ya anilerini iptal et yada demeraj ayarlarını gözden geçir.

evet arkadaşımz doğru söylüyor böyle bir sorun benim de başıma geldi röle ayarlarını kontrol edip biraz arttırman yeterli olacaktır.

Eğer böyle bir sorun varsa, bence şu da var, herhangi bir trafoda ki sorundan dolayı, kök girişin açıyor ve diğer 32 trafo da beslenemiyor. Dolayısıyla, tüm röle değerlerini tekrar gözden geçirip, arızayı kaynağında bitirmelisin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…