Radyo konusunda yardım lütfen...

arkadaşlar herkese selamlar öncelikle... 1965 model chevrolet marka otomobilimin orjinal radyosu am bandlı.. ben bu radyonun içini boşaltarak fm kiti denilen kartlardan kullanmak suretiyle fm dinlemek istiyorum.. ancak ne elektronik konusunda ne de bu fm kitleri konusunda hiçbir bilgim yok.. bu konuda yardım ve tavsiyelerinizi rica ediyorum... saygılar..

bence hiç uğraşma git bi tane oto teybi al.hem radyo dinlersin hem cd ,usb kullanabilirsin.
neden uğraşma;
1-fm kiti alsan bile onu o kutuya nasıl sokacaksın.kanal değişimini filan nasıl yapacaksın.
2-ototeypleri içinde dahili amfiyle gelir.fm kiti aldığında amfide alman gerekicek.
3-ses kalitesinden memnun kalmayabilirsin..
yinede uğraşcam ben derseniz en yakon elektronikçiye gidip hazır fm kiti ve hoparlör gücünüze göre bi amfi devresi alıp aracınıza monte edebilirsiniz...

Siz hiç antıka araba meraklılarını gördunuzmu, bu model arabalar servet degerınde. Bence eger yapabılırse ark
fm kıt monte ettırsin, orjınalliği bozulmaz. Hiç çalısmada bılr o radyo yerınde kalmalı..Zevk meselesi bu..o arabanın kımbılır nelerı hala orjınal olarak duruyor. Öyle arabam olsa, hiç yurumese bıle içine gırıp oturmak seyretmek ısterdım..

teşekkür ederim güzel değerli yorumlarınız için.. Benim de amacım orjinal radyomu bozmak değil.. iç muhteviyatını söktükten sonra arabamın diğer parçalarını koyduğum vitrinimde muhafaza edeceğim.. Ben sadece orjinal radyomun görselliğini kullanarak fm yayınları dinleyebilmek istiyorum.. aracımda zaten cd player lı bir oto teybi mevcut fakat inanın yakışmıyor bu araçlara.. Bu yüzden yardımlarınıza çok ihtiyacım var..

Aracın ve radyonun birkaç resmini de paylaşayım sizlerle...

DSC_0122c.jpg

DSC_0124.jpg

DSC_0068.jpg

DSC_0005.jpg

DSC_0064.jpg

DSC_0061.jpg

DSC_0039.jpg

DSC_0017-1.jpg

Fotoraf0086.jpg

Fotoraf0085.jpg

Fotoraf0060.jpg

DSC_00160001-1.jpg

DSC_00140001.jpg

DSC_01030079.jpg

DSC_00970073.jpg

DSC_03110001.jpg

DSC_01730149.jpg

DSC_01270001.jpg

DSC_0032.jpg

DSC_026900012.jpg

DSCF1591.jpg

HPIM1168.jpg

HPIM1169.jpg

HPIM1171.jpg

HPIM1173.jpg

HPIM1176.jpg

Hocam arabaya hiç dokunma yazık edersin. Zevk meselesi ama ben radyo dinlemek yerine hafifçe camı açıp motorun homburtusunu dinlemeyi tercih ederdim.

senın o arabadakı radyonun orijinal halı son bır araba değerınde boyle değerlı bır cıhazı sokmek yazık gunah ikincisi o cihazdakı AM radyo senın FM radyodan daha kalıtelı ses verır:)duzeltme yapayım okadar eskı lambalı radyo sandım değılmış çıkışlar transistorlu resımlerı gormeden yorum yazdım:)yınede o cıhaz bende olsa orıjınalını bozmadan kullanırım çikiş transistorlerı piyasada var yoksa bende var :)

peki tekin bey bu radyoyu bu haliyle adam edebilirmiyiz acaba ? radyoyu açınca ışığı yanıyor ancak ses gelmiyor.. sadece bir uğultu duyuluyor kolonlardan...

peki tekin bey bu radyoyu bu haliyle adam edebilirmiyiz acaba ? radyoyu açınca ışığı yanıyor ancak ses gelmiyor.. sadece bir uğultu duyuluyor kolonlardan...
Hocam AM bandı yayını Türkiye' de duymanız biraz zor.

evet ancak ses gelmemesi sanırım istasyon çekmemesinden değil.. çünkü en alttaki resimde en alt sağ taraftaki üzeri kumaş gibi birşeyle sarılı olan diyot çok ısınıyor ve ince bir duman çıkarıyor.. sanırım bununla alakalı..

Forum istatistikleri

Konular
129,017
Kullanıcılar
451,261
Son üye
cem.dogru

Yeni konular

Geri