rb4-7 kesmesi

rb4-7 portb lojik seviye kesmesi geldiğinde kesmenin hangi uçtan geldiğini nasıl anlarım?

ya iide kesme alt programına gelindiğinde portb de kesme ye sebep olan uç sıfırlanmış olmaz mı yok değişmez diyorsan da portb değişiklik kesmesi kesme alt programında değişiklik oluşturan uçların sıfırlandığını görmedim ki yoksa bende düşünmüştüm kesme programı içerisinde test ettirmeyi

ya iide kesme alt programına gelindiğinde portb de kesme ye sebep olan uç sıfırlanmış olmaz mı yok değişmez diyorsan da portb değişiklik kesmesi kesme alt programında değişiklik oluşturan uçların sıfırlandığını görmedim ki yoksa bende düşünmüştüm kesme programı içerisinde test ettirmeyi

Kesmeye sebep olacak değişiklik ortalama ne kadar sürüyor?

C ile programlarken kesme fonksiyonu içine if(RB4) ... if( RB7) şeklinde bloklar açıp kesmenin geldiği her buton için ayrı iş yaptırabiliyorsun. Bunun assembly yada başka dillerde de geçerli olacağını düşünüyorum. Bu şekilde kolaylıkla test edebilirsin. Bu arada kesmeye zaten yukselen kenar ile giriyor olması lazım. Yani if bloklarından herhangi birinin RB4..7 lerden birine basılma anını kaçırması mumkun değil.

Forum istatistikleri

Konular
129,093
Kullanıcılar
451,398
Son üye
ilkercan00

Yeni konular

Geri