REDÜKTÖRSÜZ BANT MOTORLARI

g_endless

Üye
Merhabalar,
Özellikle harman dairelerinde kullanılan bant motorları, (drum motors olarakta geçiyor ) kullanımı ile ilgili avantaj ve dezavantajlar nelerdir. Bu motorları kendimde kullandım ve redüktörlü sistemlere göre minimum %20 tasarruf sağladığını ölçtüm.Şimdi tüm sistemlere(yaklaşık 150 konveyör motoru) yaymaya çalışacağım ancak kötü tecrübesi olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim. İyi çalışmalar.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
konveyör bant sistemlerinde arıza veren malzeme genelde sürücüdür. bu da motordan dolayı oluşabilecek herhangi bir sıkıntıdan kaynaklı olma ihtimali %80 dir. bant sistemlerindeki kullanılan motorlarda arıza olayı üretim şartlarına göre genellikle nem toz su gibi şeylerle sürekli alakalıdır. burda ele almamız gereken şey motorun enerji tasarrufundan ziyade bulunabilirliği adet fiyatı sarım maliyeti. hesaplanarak düşünülürse daha farklı bir açıdan tasarruf yapmış oluruz. şayet bir fabrikaya 10 defa arızaya gittim 6 sı motor yanması sürücü yanmasıdır. burda %20 tasarruf yapacagım diye farklı bir sistem motoru kullanarak aslında ilerde %40 zarar etmiş olabiliriz. bütün şartları göz önünde bulundurarak tekrar düşünüp karar verebilirsiniz....
saygılar.

konveyör bant sistemlerinde arıza veren malzeme genelde sürücüdür. bu da motordan dolayı oluşabilecek herhangi bir sıkıntıdan kaynaklı olma ihtimali %80 dir. bant sistemlerindeki kullanılan motorlarda arıza olayı üretim şartlarına göre genellikle nem toz su gibi şeylerle sürekli alakalıdır. burda ele almamız gereken şey motorun enerji tasarrufundan ziyade bulunabilirliği adet fiyatı sarım maliyeti. hesaplanarak düşünülürse daha farklı bir açıdan tasarruf yapmış oluruz. şayet bir fabrikaya 10 defa arızaya gittim 6 sı motor yanması sürücü yanmasıdır. burda %20 tasarruf yapacagım diye farklı bir sistem motoru kullanarak aslında ilerde %40 zarar etmiş olabiliriz. bütün şartları göz önünde bulundurarak tekrar düşünüp karar verebilirsiniz....
saygılar.

Öncelikle yardımlarınız için teşekkür ederim.
Redüktorsuz bant motorlarının arızalanması durumunda servis ve servis maliyetleri ile ilgili sıkıntı yaşanabileceğini belirtiyorsunuz, size göre tambur motor konusunda kötünün iyisi diyebileceğiniz firma var mıdır?

Öncelikle yardımlarınız için teşekkür ederim.
Redüktorsuz bant motorlarının arızalanması durumunda servis ve servis maliyetleri ile ilgili sıkıntı yaşanabileceğini belirtiyorsunuz, size göre tambur motor konusunda kötünün iyisi diyebileceğiniz firma var mıdır?
.
kullanmadıgım bir motor tanıdık bıldık fırmam yok. ama piyasada çok fazla var. biraz araştırın bulursunuz.

Forum istatistikleri

Konular
129,049
Kullanıcılar
451,319
Son üye
mohamed elkilani

Yeni konular

Geri