rg12 cs ile kondaş kondansatör

asburak

Üye
merhaba arkadaşlar;

rg12cs rölemiz var. bunlar için bir sürü silindir kondansatör alınmış. ancak elimizde sıfır kondaş marka kutu tipi kondansatörler mevcut. röleyi alırken kutular endese uyumlu değil kullanmayın demişler. bunun aslı var mıdır?

bir de biz kutu ve silindir karışık olarak aynı panoda kullanabilir miyiz?

engin tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum. saygılar

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Kondansatörün,kullanılacak röle ile ilgii yoktur.İster silindirik,ister kutu,her türlü kondansatörü ayrı ayrı ve birlikte kullaabilirsiniz.

merhaba arkadaşlar;

rg12cs rölemiz var. bunlar için bir sürü silindir kondansatör alınmış. ancak elimizde sıfır kondaş marka kutu tipi kondansatörler mevcut. röleyi alırken kutular endese uyumlu değil kullanmayın demişler. bunun aslı var mıdır?

bir de biz kutu ve silindir karışık olarak aynı panoda kullanabilir miyiz?

engin tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum. saygılar

hiç birşey olmaz her türlü olur .........

Kondansatörler sağlam olduktan sonra röle ile uyum sorunu diye birşey olmaz.

röleye göre kondasatör olmaz kondansatörler statndattır ve rgk ile ilgisi yoktur.......

kondansatörlerin röle il ilgisi yok tamamen sana bağlı

eyvallah arkadaşlar deneyip size bilgi vericem. saygılar hepinize

silindir kondansatör nasıl oluyor bilmiyorum ama kvar değerleri tuttuğu yani kademelerine uyumsağladğı müddetçe kulanabilirsiniz.

evet arkadaşlar bagğladım herhangi bir sorun yok.hem markalar farklı hem kondansatörler farklı. ancak bir kaç yerde kutu kond. yangın riskinin olduğunu duydum. kendi içinde direnç ile boşaltma yaptığı için sıcaklık oluyormuş güvenlik açısından dikkat edilmeli. saygılar arkadaşlar.

Forum istatistikleri

Konular
129,214
Kullanıcılar
451,579
Son üye
nourshan youssef

Yeni konular

Geri