RG3 12C VE RG3 12CS ?

elektro 01

Üye
Arkadaşlar rg3 12c kullanan biriyim ve hiç rg312cs kullanmadım merakımı maruz görün aradaka ki tek fark internet baglantısı olabilmesimi başka fark yokmu ?
Bide harmonik li sistemlerde entesin bu röleleri harmonik reaktörü devreye alıp çıkartacak bir kontagı kullanılabiliyormu
işletmemizin birine 2 kvar lık şönt reaktör baglıyacaz burda klasik kompanzasyon var rölemiz rg3 12c bunun devreye girip çıkmasını nasıl saglarız
hep devreye baglı kalırsa sıkıntı olurmu
bu işletme devlet dairesi sabah 08:00 akşam 17:00 mesai dışı kapastif yazan 3 faz girişli 3 faz çıkışlı 20kw ups var

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
rg3-12c ile cs arasında sadece modül bağlantı farkı var başka fark yok özellikler aynı ama reaktör olayı yok eğer varsada ben bilimiyorum bildiğim kadarıyla reaktmr devyere alam çıkarma özelliği yok reaktörün devrede durması ekstradan sana bir yarar sağlamaz kapasitifi yok etmek için reaktör bağlayacaksın kapasitif olmadığı zaman raektör devrede kalırsa bu seferde reaktif olayı olur kondan satör çeker iyi geceler

Endüktif yük reaktörünü UPS girişine veya beslendiği pano şalter çıkışından mesai bitiminde kontaktörle devreye alacak şekilde tasarlayacaksın.
Senin bahsettiğin ise harmonik filtre reaktörü bu otomatik kompanzasyon sistemine bağlanır görevleri farklıdır. Endüktif yük reaktörü sen boşta çalışmada kapasitif çalışan cihazı biryerde münferit kompanzasyon yapmak amaçlı kullanacaksın. Otomatik kompanzasyon sistemine konulan reaktör ise harmonik filtre reaktörüdür amacı harmonik etkilerini minimuma indirgemektir. Bu iki olayı birbiriyle karıştırmayın.

geçekten verdiginiz bilgiler çok güzel

Forum istatistikleri

Konular
129,311
Kullanıcılar
451,754
Son üye
vedatsever5454

Yeni konular

Geri