SİGORTA KUTUSUNUN YERİNİ DEĞİŞTİRCEM YARDIM LÜTFEN...

HOCAM SEN SİGORTA KUTUSUNU DEĞİŞMİCKMİSİN KENERA YADA YANA NE OLURSA OLSUN ANA GELEN HATTA EK YAPMAYINIZ İÇERLERDE NIZ BU EK OLSA MESELA Bİ PRİZİ ALSANIZ KENARA OLUR ANA HATTAN GELEN GERİLİM HATTINA EK YAPMAYINIZ DİREK SAYAÇTAN ALINIZ KAFANIZ RAHAT OLSUN
Adam şimdi 5. veya 6. kattaysa zeminden yukarıya kadar kolon hattı mı çekecek yeniden?
Bunu hangi elektrikçi yapar ve hangi müşteri kabül eder? Ayrıca ek olması bir sorun teşkil etmez.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
MESELA SİGORTAKUTUSUN DAN SOKUNUZ 3 ADET YADA KAÇ ADET KABLO VAR İSE ODEĞERDE GENELDE 6 KABLO OLUYOR KABLOLARIN HEPSİNİ CEKİNİZ AMA 1 ADET KABLO BIRAKINIZ O UÇA HAZIRLADIĞINIZ KABLOLARI BAĞLAYINIZ EN SON KALAN KABLOYU CEKİNİZ CEKTİKTEN SONRA SGORTA KUTUSUNU İSTEDİĞİNİZ YERE ULAŞTIRA BİLİRSİNİZ..

Arkadaşlar ek olayina o kadar kafa takmayin. çünkü sonuçta bir sikorta da ek malzemesi sayılır. onunda klemens gibi sıkma yeri var.
Ozaman yer altinda kopan xlpe veya diğer türlü yer alti kablolarina ek yapilmasin mi. Gerçekden bazen forumda bazi konular o kadar abartıya aliniyorki ben bile yaptım işlerden şüphe duymaya başladım.

@tektekci ozaman sona şöyle bir soru sorayım 14 lük ve 18 lik elektirik borusu içerisinden 1,5 mm ile 6 mm arasi kaç. adet kablo geçirilir. ?

@tektekci ozaman sona şöyle bir soru sorayım 14 lük ve 18 lik elektirik borusu içerisinden 1,5 mm ile 6 mm arasi kaç. adet kablo geçirilir. ?

BEN KIMSEYE SORU SORMADIM SITANDARTLAR NEYSE ONU SÖLÜYORUM EK TABİKİ YAPILA BİLİR AMA BN KENDİ İŞİMDE KULANMIYORUM BU ARADA 14 BORUNUN İÇİNDEN 6 KABLOMU 1.5 KABLOMU NE DEMEYE ÇALIŞTIN ANLAMADIM 6MM DEN NAKADAR İSTİYOSAN O KADAR BORU EBATINI BÜYÜLTÜRSÜN...

BEN KIMSEYE SORU SORMADIM SITANDARTLAR NEYSE ONU SÖLÜYORUM EK TABİKİ YAPILA BİLİR AMA BN KENDİ İŞİMDE KULANMIYORUM BU ARADA 14 BORUNUN İÇİNDEN 6 KABLOMU 1.5 KABLOMU NE DEMEYE ÇALIŞTIN ANLAMADIM 6MM DEN NAKADAR İSTİYOSAN O KADAR BORU EBATINI BÜYÜLTÜRSÜN...
@tektekci Büyük harfle yazmayı bırak karşıt görüşte de olsan saygıyı elden bırakma.
@birol oz Bu işten hiç anlamıyorsan vereceğin 150-200 canından malından daha kıymetli değil işinin ehli elektrikçiye işi ver.

sigorta kutularının yer değiştirilmesinde kutunun söküldüğü yere kare buvat konur.buvattan konulacak yere kadar kazılarak borular döşenir.besleme girişive linye hatları buvatta eklenerek konulacak yere taşınabilir.eklemeler klemensle sağlam bir şekilde yapıldığında bir sorun olmaz.slm

arkadaşlar daha ayrıntılı çektim dün akşam.. resimler ekte..
WP_20141201_001.jpg
WP_20141201_003.jpg
WP_20141201_008.jpg
WP_20141201_009.jpg

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,824
Kullanıcılar
450,912
Son üye
mustafatlanm