SİGORTA KUTUSUNUN YERİNİ DEĞİŞTİRCEM YARDIM LÜTFEN...

sigorta kutusunun üstünde kablo var zaten.. 7.katta dairem. ben aşağıdaki sayaçtan elektriği kesip klemnts veya buat ile kabloyu ekleyerek bir boru içerisinde diğer taraftan kutuya bağlamayı düşünüyorum.. ordaki beyaz kablo ara koridor ledine giden kablo.. adamlar unutmuş da önceden hat çekmeyi.. uygundur değil mi..

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Doğalgaz açısından da sıkıntılı, ilave izolasyon veya uzaklık gerekli!

Olay ortada bence daha fazla düşünme en kısa zamanda sigorta kutusunun yerini değiş.
Birinci ve en önemli sebep nasıl olmuşsa doğalgaz hattı sigorta kutusunun hemen üstünden geçmesi buda yetmemiş sende açıktan hat çekmişsin.İkincisi dediğin gibi dolaba denk gelmiş.Ben olsam duvarın hemen arkasına (eğer yer varsa ve müsaitse) sigorta kutusunun tam arkasına delik açar hattı oraya taşırım belki uzatma kabloya da ihtiyaç kalmaz.

aslında mantıklı.. Ama sigorta kutusu dairenin dışında olcak. . Biraz garip değil mi..

Dairenin dışında olacaksa kablo ekleyemeyecek eksilteceksiniz bence

aslında mantıklı.. Ama sigorta kutusu dairenin dışında olcak. . Biraz garip değil mi..
usta tam arka tarafa nasıl geçecek orada kiriş var galiba adam kırmasın sakıncalı birde doğalgaz borusu kutunun yanından geçiyor o şekilde doğalgazı nasıl açmışlar yasak değilmi

zaten daha doğalgaz bağlanmadı.. Ben bunların ne yapmaya çalıştığını hala anlamadım.. Ayrıca dediğiniz gibi orda kiriş vr.. Ne yapacağımı şaşırdım. Gidiyorum eve uzun uzun bakıyorum sonra geri geliyorum...

ayrıca bina merkezi.. Aşağıda kazan var... Belki ondan boyle yapıyorlar..

ayrıca bina merkezi.. Aşağıda kazan var... Belki ondan boyle yapıyorlar..
gaz açmaya geldiklerinde sigortanın yanından geçtiğine dikkat ederlerse açmazlar gazı zannedersem. ana panoya yakınsa dairen en azından ana hattı yeniden çektir ek olsada birşey olmaz benim dairenin girişte de ek var ana panoya yakın ama öyle ek yaptım mecbur borular ezilmiş kablolar yerinden bile oynamıyor du siz panoyu nereye koymak istiyorsunuz fotoda baktım biraz sağa mı almak istiyorsunuz birde sağtarafta iki tane kare buat kapağına benzeyen birşey vardı onlar nedir size tavsiyem oraya kare buat yapın sadece buat kapağı koysanız da olur kutuyu koymak istediğiniz yere boru döşeyin ama ana hatta klemens tavsiye etmem kabloları iyice birbirine dolayıp sıkın işiniz zor bende daire aldığımda tesisat rezaletti komple değiştirdim hatta bazı borular ezikti yeniden boru çektim baya iş çıktı şu anda sorun yok yapan adamlara selam söylüyorum dairedeki tüm pirizlerin aydınlatmaların toplam 3 sigortası vardı 7 ye çıkardım

Sigorta kutusunu dışarıya neden alıyorsun? Hiç mantıklı değil. Banyo yaparken veya müsait olmadığın zaman sigorta veya KAKR atarsa kapının önünde mi açacaksın koruma elamanlarını? (sigorta veya KAKR)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…