s 7 200 çıkışı hakk.

teknkr

Üye
S7 200 plc gelen girişleri işleyip çıkışa yazıyor fakat çıkşta 9v enerji var çıkış kontaktörü çekmiyor nedeni nedir acaba bilen arkadaşlar yardım edin lütfen

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Dostum besleme gerilimlerini kontrol etmeni öneririm. Çıkış klemenslerinin hemen yanında bulunan L+ ve M uçları arasından kaç volt okuyorsun?

plc çıkışları transistörlü ise besleme geriliminizi ve çıkışta kullandığınız elemanı(röle vs.)kontrol edin. eğer besleme ve elemanda problem yoksa çıkış katınız arızalı olama olasılığı var. çıkış rölelei ise röle kontağından problem oluşabilir.

Herşey normal klemensleri kontrol ettik l+ ve M den 24 v okuyoruz çıkş kontaktörüne 24 v direk verdiğimizde çekiyor

Plc nin çıkış unitesi mutemilen yanmıştır yada küçük bir ihtimal çıkış devresine bağlı olan yük kısa devre olmuştur
yapman gereken eğer biraz elektronik bilgin varsa plc nin cıkış ünitesini aç kırmadan oradaki elektronik parçaları avo metre yardımı ile ölç zaten göreceksin aynısından daha çok var birbirleri ile karşılaştır zaten sorunu ilk görüşte anlayacağını sanıyorum kolay gelsin

Plc çıkışı yanık değil arkadaşalr başka çıkış briminide denedim sorun yinr aynı dc 24 v çıkışta 9 v ta düşüyor bunun programla ilişkisi olabilirmi?

Çıkış LED'i yanıyor mu? Yükün kablosunu söküp ölçtüğünüzde 24 V okuyor musunuz?

Evet çıkış ledi yanıyor ve ölçtüğümde dc24 v okuyorum ama kontaktör yada başka çıkış bağladığımda 9 v düşüyor anlamadım bence programsal bir kilitlenme var gibi çözemedim arkadaşlar

Sorun programla ilgili olamaz.

Bağladığınız yük AC olabilir veya çıkışın kaldıramayacağı kadar düşük dirençli bir yük olabilir. Çıkış, kendini akım sınırına sokuyor ve siz de sızıntı akımı sonucu oluşan gerilimi okuyor olabilirsiniz. Bağladığınız kontaktörün özellikleri nedir? Bobini AC olmasın? 24 V DC bir lamba bağladığınızda sonuç ne oluyor?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…