S7-1200 plc ve rs-232

deniz77

Uzman Üye
Arkadaşlar s7-1200 cpu ların üzerinde Ethernet portunun yanında standart rs-232 haberleşme terminali varmıdır. Yoksa bunu rs-232 haberleşme modülü ekleyerekmi yapıyoruz?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
hayır onboardrs-232 haberleşme modülü yok.

on board olarak 1200 cpular ;Profinet destekli .Ethernet portu var yani sadece.

en azından benim kulllandıklarım boyle.

fakat 3 adet seri haberleşme modulu takılabilir deniyor.
TIAv11 device configden bakarak söylüyorum.

1214 cpu ile örnek vermek gerekirse :

"Work memory 50 KB; 24VDC power supply with DI14 x 24VDC SINK/SOURCE, DQ10 x relay and AI2 on board; 6 high-speed counters and 2 pulse outputs on board; signal board expands on-board I/O; up to 3 communications modules for serial communication; up to 8 signal modules for I/O expansion; 0.1 ms/1000 "

Son düzenleme:
Bende göremedim ethernet dışında port. Demekki ver 60€ daha al rs-232 veya rs-485 haberleşme modülünü. Hep bilerek yapıyorlar bu işi ya siemensin paneli kullanıcaksın yada elindeki paneli takabilmen için ek haberleşme modülü alacaksın...

bu konuda katılıyorum sadece kendılerının kazanmasını ıstıyorlar bazen alıcının kazanması ve kolayca ulasabılmesı gerekır bende buna karsıyım

Forum istatistikleri

Konular
129,465
Kullanıcılar
452,023
Son üye
yusuf216

Yeni konular

Geri