S7-200 Flip Flop

Flip flop ladder diyagramı var mı arkadaşlar internette bulamadım

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Teşekkür ederim ama bana ilk başlarda yaptığınız networkler lazım

ilk başta yapılan network derken kastettiğin ne ?

sadece 1 networkle yapmıştım onu,gördüğünüz kodu aynen yazın çalıştırın göreceksiniz

Yarın sınavım var ve ben daha çok 5-6 networkle yapılanı görmek istedim çünkü fazla network le olunca anlamam daha iyi oluyor şimdi tek network olunca kafam karıştı biraz açıkçası

Cok basit bi dongu var.bak simdi starta bastin ve cikis aktif oldu.ustteki timer 1 saniye sonra kontak degistirdi ve q0.0 pasif oldu.yani 1 saniye yandi ve sondu dogru mu.

Altraki timer 2 saniyelik.2saniyeden sonra kontak degistirdigi anda,hem kendisinin hem de diger timerin enerjisi kesmedi mi ? Kendi enerjisini kestigi anda tekrar ilk konumuna donmeyecek mi ?yani acilan kontak tekrar kapanacak ve hersey basa donecek 2 saniye sonra.

Boylece q0.0 1 saniye yandi ,1saniye sondu ve her sey tekrar basa donmedi mi

Sonsuz dongu halinde 1 saniye yanip 1 saniye soner.eger pc de microwin varsa ayni kodu yaz timer surelerini 10 sn ve 20 sn yap izle daha net anlarsin

Abicim sana tavsiye olabilir tek ledde çok kolay yaparım SM.05 açık kontak koy çıkışta koy hep yanıp sönücek bana 3-4 led lazım

Abicim sana tavsiye olabilir tek ledde çok kolay yaparım SM.05 açık kontak koy çıkışta koy hep yanıp sönücek bana 3-4 led lazım
Kardeş sen ne istediğini bilmiyorsun.
Flip-flop istemişsin arkadaşta göstermiş. Üstelikte kendinde cevaplamışsın.
3-4 ledle flip-flop nasıl oluyor...????

Abicim bana 3 çıkış lazım çalışması şöyle 1.inci led yansın 2.led yandığında,1.inci led sönsün , 3.led yandığında 2.led sönsün bu sürekli olucak galiba konu başlığını yanlış açtım kusura bakmayın

Yürüyen ışık istiyorsun.
Zaman röleleri ile kolayca yapabilirsin.
Maalesef Bilgiyasarımda Win-8 kurulu olduğu için MicroWin açamıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…