S7 200 plc haberleşme kablosu

Esselâmû aleyküm

S7-200 plc kablonun yeni baskılı devresi.Piyasada satılan usb-seri çeviriciler ile çalışmaktadır.Eklentinin içinde pdf dosylarıda mevcuttur.

Ekli dosyalar

• yeni_s7.rar
    78.1 KB · Görüntüleme: 260
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Arkadaslar usb ppı kablosu pc veya leptoba baglarken usb cogaltıcı kullanmayın

plc ıle calıstıgınız sırada program sutatus butonu nu kullanırken ekran koruyucuyu ıptal edınız

ve bır usb porttan yukleme yaparken dıyer usb portaa program sutatus butonunu kullanmayın

bu hatalar farklı cpu larda farklı kablolarda ve farklı leptoplarda basıma bela oldu

3 tane usb ppı kablosu bozuldu
2 tanede laptop ana kartı yaktırdı
sızlerde olmasın

smyomekatronik kardeş diger devre çalışıyormu

smyomekatronik
kardeş birtane de devre o çalışıyormu haberin varmı

çevap yazan yokmu

smyomekatronik devre hakkında bigi edinmek istiyordum cevap yazarsan sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Esselâmû aleyküm

Devreyi sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır.

arkadşlar elinde direk usb / ppı bağlantı kablosu şeması olan varmı .paylaşım için şimdiden teşekkürler...

arkadaşlar devreyi yaptım ama çalışmıyor cihaz communications time out check the port number network address baud rate and the attached cable yazıyor. s7 200 plcde diyor lamba biri sürekli yanıyor tanıtınca yanıp sönüyor. yardımcı olur sanız sevinirim

heLaL oLsun smyomekatronik karde$,aLLah koLayLık versin.

Esselâmû aleyküm

plcnin haberleşme hızı 9600 üzerine çıkarsan benim yaptığım kablo çalışmıyor, sorun plc nin haberleşme hızında olabilir.Hatanın resmini koyabilirmisin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…