s7200 bağlantı problemi

sterno83

Üye
arkadaşlar s7200 cpu212 plcmiz var. usb-mpi aadaptör ile bağlanamıyorum.
her defasında
Attemp to open the communucations port failed hatası veriyor.
elimde rs232-mpi/dp cihazıda var ama onunlada bağlanmaya çalıştığımda aynı hatayı verdi.
yardımlarınızı bekliyorum

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
neden 232/mpi kablosu s7200 ppı kablosu kullanın veya 485-usb konverter kullanın

elimde bulunanlar bunlar ....
bu nedenle bu kablolarda ısrarcı olmak zorundayım..

MPI kablo ile bağlandığını hiç duymadım. Bağlantı ayarlarında MPI kablo driver ı da yok zaten Micro Win de..
Bence ucuz yollu 40-50 tl ye programlama kablosu al derim.

ucuza plc programa kablosu al o senin dediğin yöntemle zor olur cok kullanılan bir yöntem değildir

S7 200 Cpu 226 ya MPI kablo ile baglanmak mumkundur.Ancak bunun icin bile o PLC onceden 187500 haberleşme hızına ayarlanmıs olmalıdır.PLC ler default olarak 9600e ayarlı oldugundan ilk değişim için yine PPI kablo gerekir.
Sizin CPU 212 olduguna gore her turlu PPI kabloya ihtiyacınız var.

İşyerinde denedim.
Siemens PG nin MPI portundan, mpı kablo ile de USB-MPI adapter ile de s7200 e baglanabiliyorsun.

Hız seceneklerin 19200 veya 187500 oluyor.Eger PLC portunu bir sekilde bu hızlara ayarlı hale getirebilirsen MPI adapterle de işini halledebilirsin.
Ama s7200 ler default olarak 9600 e ayarlı.

Ben de bağlantı sorunu yaşıyorum elımde cpu222 var ve PPI kablosuyla haberleştıremıyorum daha önceden haberleşiyordu.Şimdi program download ederken RPC cunucusu kullanılamıyor dıyor ve plc type ını da secemıyorum.Yardımcı olursanız cok sevinirim.

cpu 222 - 226 plclerder pg/pc den ister ppı üzerinden haberlesme veya mpı haberleşme olarakta bağlana biliyor.
eski s7200 mpi bağlantı olanaksız ppi destekler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…