sadece uzaktan kumanda sorunu

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

Yukarıdaki resimde aracımın uzaktaktan kumandasını ve alıcı devresini görüyorsunuz.Gecen gün sol kapıdan içeri su almıs kartın içine su gidince kısa devre olmus plaketteki yollar kalkmişti, onları tekrar lahimledim üzerindeki elamanların kontrolünü yaptım sağlam ancak sistemi çaliştıramadım.Simdi benim merak ettiğim konu alıcı ve verici devresi üzerinde sanırım radyo frekansı ile haberleşiyor. Devrenin üstünde kumandadan gelen sinyali alan elektronik parça onu çözemedim biyerde eksik bişeymi var!!!

Yukarıdaki resimde aracımın uzaktaktan kumandasını ve alıcı devresini görüyorsunuz.Gecen gün sol kapıdan içeri su almıs kartın içine su gidince kısa devre olmus plaketteki yollar kalkmişti, onları tekrar lahimledim üzerindeki elamanların kontrolünü yaptım sağlam ancak sistemi çaliştıramadım.Simdi benim merak ettiğim konu alıcı ve verici devresi üzerinde sanırım radyo frekansı ile haberleşiyor. Devrenin üstünde kumandadan gelen sinyali alan elektronik parça onu çözemedim biyerde eksik bişeymi var!!!

bence hiç uğraşma bu cihazin yenısı 15-20 tl tamır edeceğın zamana emeğıne yazık

tekin abi kafama takıldı çözemessem uyuyamam.yenısını aldım kontrol yaptım karttaki direnç kond.röle vs hepsi çalişiyor değerler aynı kafamın basmadığı kumandadan gelen sinyalin bu röleleri nasıl çaliştirdiği
malzemeler
1n4001x3
tıanbo hjr 3ff s z x2
25v22uf kond.x2
c945 transistörx2
7 adet çeşitli değerlerde direnç
alıcı nerde onu merak ediyorum???

tekin abi kafama takıldı çözemessem uyuyamam.yenısını aldım kontrol yaptım karttaki direnç kond.röle vs hepsi çalişiyor değerler aynı kafamın basmadığı kumandadan gelen sinyalin bu röleleri nasıl çaliştirdiği
malzemeler
1n4001x3
tıanbo hjr 3ff s z x2
25v22uf kond.x2
c945 transistörx2
7 adet çeşitli değerlerde direnç
alıcı nerde onu merak ediyorum???

RF alici entegresı var onun uzerınde ne yazıyor onu yaz madem tamır etmeyı kafana koydun:) entegre uzerınde yazılan mc145027 olabılır veya pt2272 bunlardan bırıyse tamır edebılırsın pik varsa kı yazılım vardır yapamazsın

tekin abi gariplik orda işte kartın üzerinde alıcı entegre yok:)olan parcaları yazdım

bakırlı yüzeyindede yok sımdı tekrar baktım acaba burdaki pinlere bagli tv nın uzaktan kumandasınki gibi takılan ayrı bir ledi falanmı vardı ama oda yok neyse mesaim bittiğinde kart haricinde kapının içinde nevar onlara bi bakıcam dediğiniz gibi mutlaka biyerde alıcısı olması gerekiyor

Forum istatistikleri

Konular
129,462
Kullanıcılar
452,021
Son üye
Abdullahziyansiz

Yeni konular

Geri