Saniyede 2-3 kere mikro voltaj değişimleri

Cavus34

Üye
Merhabalar , merakımdan soruyorum bizim evde voltaj saniyede 2-3 kere , +1 -1 +2 -2 vs olacak şekilde hızlı hızlı değişiyor.
2 farklı multi metre ile kontrol ettim , tüm sigortalar kapalı ana besleme hattında da durum böyle

Nedeni hakkında bir fikriniz var mı acaba ? Teşekkürler.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhabalar , merakımdan soruyorum bizim evde voltaj saniyede 2-3 kere , +1 -1 +2 -2 vs olacak şekilde hızlı hızlı değişiyor.
2 farklı multi metre ile kontrol ettim , tüm sigortalar kapalı ana besleme hattında da durum böyle

sen yine iyisin 1 volt 2 volt nedir ki? ben gün için 120 volta düştüğünü gördüm. şimdi 218 voltu gördüm mü bayram ediyorum.

Onlar voltaj regülasyonu gecikmeli tepkisinden kaynaklanıyor.
Birde birden fazla alternator sebekeyi besliyorsa faz eşitlerken frekans eşitlerken böyle küçük sorunlar olur.

231 ,+ % 10 , - % 15 mevzuat böyle.

Ekli dosyalar

• Gerilim alt-üst sınır.Hizmet Kalitesi Yönt..jpg
    Gerilim alt-üst sınır.Hizmet Kalitesi Yönt..jpg
    344.4 KB · Görüntüleme: 3
  • HİZMET KALİTESİ YÖN.  + - Gerilim seviyeleri.jpg
    HİZMET KALİTESİ YÖN. + - Gerilim seviyeleri.jpg
    471.4 KB · Görüntüleme: 3

Forum istatistikleri

Konular
129,216
Kullanıcılar