sensörlü açılıp kapanan çekmece nasıl yapılır yardım bekliyorum

mahirovet

Üye
arkadaşlar herkese kolay gelsin kontrolkalemiyle yeni tanıştım umarım faydalı paylasımlar yapabiliriz ben elektroniğe meraklı biriyim ama teknik yönüm çok gelişmiş değil konuyla ilgili açıklamalı yardımcı olanlara şimdiden emeğine ve bilgisine teşekkür ederim örnek bir video Tela presi iş toplayıcı - YouTube
mail [email protected]

nasıl bi sensörle calısmasını istiyorsun biraz detaylı anlatırsan yardımcı olabilirim. mesela bi mesafeden seni görüp acılması falan mı

hocam link yazdım ama vermiyor site
sistemi şoyle düşünelim konveyor makinasıda bantında olan ürünü algılayıp çekmece açılaacak ürünü içine alıp kapanacak
youtube tela presi toplayıcı yazınca çıkıyor

sevgili onuray;
bana yardımcı olacagını yazmışsın çok sevindim cevabımda youtube da (tela presi iş toplayıcı ) yazınca yapmak istediğim proje şekil olarak var yardımını bekliyorum şimdiden teşekkürler

videoda optik sensor kullanılmış malzemenın rengı değişik olduğu için algılıyor zamanlama ıle açılıp kapanıyor zamanlamayı bandin hızına gore ayarlamak lazım çok basıt vede iş yapan bir sistem başka çalışma yöntemı aklıma gelmiyor ultrasonic dıyeceğım ama denemek lazım ultrasonic ses dalgalarını kumaş farklı yönlendırme yapacaği için ultraronic ılede çalışır devre iyi bir kalıbrasyon ayarla çok ta mükemmel olur örnek mm olarak kumaşi takıp edebılır

Konveyorlü sistemlerde,genellikle optik algılayıcılar kullanılır örnek vermek gerekirse otomatik kart lehimleme istasyonu yapmak istersek elektronik kartı ön ısıtma yapmamız gerekecek ancak ısıtıcıların, konveyörün kart olmadan çalışması lehim dalgasının sürekli çalışması enerji sarfiyatı olarak istenmeyen bir durum bunun için kartı algılayacak optik mesafe sensörünün kullanılması gerekmekte kart algılanacak ön ısıtıcılar çalışacak konveyor çalışacak ardından lehim dalgası oluşturulacak çıkışda bir adet sensör daha kullanışarak kartın konveyor çıkışında olduğu yazışıma bildirilecek. Sizinde kullanmak istediğiniz alan sensör seçimini belirler.
İyi çalışmalar.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Forum istatistikleri

Konular
129,016
Kullanıcılar
451,258
Son üye
ozi41

Yeni konular

Geri