sensörlü musluk yapmak

saltukakar

Üye
arkadaşlar elimde bir adet sensörlü lamba var onun fotosel gözünü çıkardım bir adet seloid valfe bağlayarak 9 voltuk pille sensörlü musluk yapmayı düşünüyorum eğer olursa resimlerini buraya koyucam daha önce böyle çalısması olan arkadaslar varmı piyasadaki musluklar 100 ytl

konuyla ilgisi olan arkadaşlardan yorum yardım bekliyorum

her kullanacagın malzemenin yeri ayrıdır örnegin o yapılacagın iş ile kendimi geliştirisin ama onu tutup banyona koymazsın neden bizde bunun dell di sanırım hazırı var bayada kaliteli bişey conta derdiyok ama su kaçırınca paslanıyo 1,5 voltluk 4 şarjlı pillerle çalışıyo elini uzaktıgında görmesi için tam çeşmenin altında yansıtıcı olması gerekiyo :) hadi iyisin kablo salatan hayırlı olsun yaparsan resmini ekle görelim merak ettim nasıl bişey çıkacak

zaten sensörlü lambayı sökmüşsün ampule giden uca selenoid valf bağla sensörüde çeşmenin bir yerine monte et çalışşın. 9 volt bobin bulman zor olur. hazır 220 volt bağlantın hazır. zaman röleside içinde mevcut kolay gelsin.
ama çesme+sensörlü lamba+selenoid valf biraz daha pahalıya mal olabilir

abiler 12 voltuk seloid valf buldum bobin 9 voltuk pille çalsıyor akım geçtiğinde devreyi açıyor ama sensörü çalıstıramadım sensör için yardım lazım diğer kısımlar hazır seloind valfı su giriş çıkısına uygun bir parçaya bağladım bana sensöt konusunda yardım lazım normal 220 voltuk merdiven aydınlatmasına kullanılan sensörü söktüm denedim olmadı

Musluk sensörü 220 v ile mi çalışacak bu ıslak ortamda tehlikeli olmazmı

hayır 9 voltuk pille çalısıcak birazdan resimleri eklicem malzemnin biraz kaba olucak ama olsun bunu lavabonun altına monte edip sadece sensörü musluğa yakın bağlamayı düşünüyorum

Sayın saltukakar arkadaşım !
O sensörlerin çalışma gerilimi 220 volttur. Öyle sanıyorumki siz 9 voltla çalıştırmak istediniz ve doğal olarak çalışmadı.

saltukakar arkadasım 220 volt sensörden hareket alıp manyetik ventili çektiremezsin sebebi elindeki sensörün üzerinden 0.25 A akım geçmesi lazımki mühürleme yapsın.Senin manyetik ventilin 0.05 A falan oldugu için sürekli muslugun açık kalacaktır.Kullanacagın sensör çesidi ise fiber optik sensör olmalı mesafe ayarını çok iyi seçmen lazım..100 ytlye bulduysan hemen al .Sadece sensöre verecegin para tahmini 75 $ civarı.

Forum istatistikleri

Konular
129,100
Kullanıcılar
451,410
Son üye
aeguney

Yeni konular

Geri