Sensörlerin PLC bağlantısı ve uygulama alanları;

thestyle

Üye
Arkadaşlar bu konu benim dönem ödevim fakat bütün cabalarım sonucunda bir arpa boyu bile yol alabilmiş değilim. yardım ederseniz çok sevinirim. Yardımlarınız için şimdiden tşk. ederim...

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar hiçkimsede bu konu için bi kaynak yokmu ?? enteresan

thestyle ' Alıntı:
Arkadaşlar bu konu benim dönem ödevim fakat bütün cabalarım sonucunda bir arpa boyu bile yol alabilmiş değilim. yardım ederseniz çok sevinirim. Yardımlarınız için şimdiden tşk. ederim...

merhabalar
önce yerli imalat mefa sensörleri incelersen burada konunuza cözüm bulacağınızdan eminim.
| .. M e f a Sensör .. |

df86th.jpg

ölede hocam.. sensörlerin PLC ye bağlantısı demekle bu hoca neyi kastetmiş. onu anlamadım kiben. bu cümleden ne çıkarabilirsiniz. bide size sorayım

sensörlerin bağlantı şeması sizce ne anlamam gerekiyor ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
wow hocadan daha açıklayıcı oldu gerçekten tşk. ler

merhabalar
yanlış anlamayın ama daha önce bir forumdada bir konuda tez hazırlamış ve ortaya mantıksız bir şekilde sormuştu. sonra herkes kendine göre biraz bilgi veya bir link önerdi sonunda ben sizinle kafa buluyorum dercesine tez ini yayınladı.
şimdi sizin sorduğunuz soruya mantıklı bir cevap yazılabilmesi için o linklerdeki açıklamaları okumuş olsaydınız siz kendi kendinize çözüm bulmuş olacaktınız. Ama okumadan siz bundan ne anlıyorsunuz yazarsanız karşınızdaki kişiyide anlamamızlıkla şuçlamış olursunuz.
Ben ekteki resimlerden gönderip yardımcı olacaktım.

Resim-005.jpg

estafurullah hocam sen beni yanlış anladın.. Benim sorum kendimeydi aslında. Şunu demeye getirecektim. Hocam bna bu konuyu verdi ama ben hocanın sözünden bişe çıkartamadım. Siz bundan ne çıkarırsınız. size böyle bi soru sorulsa ödev olarak hocaya ne sunardınız. ( yani bu soru bana deyilde size sorulsaydı buna nasıl bi ödev hazırlardınız. ) ben bunu söylemek istedim yanlış anlaşılırsak gerçekten özür dilerim.

A.A ve D.A Dönüştürücüler hakında
bilgi iştiyorum

bir iklimlendirme sistemindeortam sıcaklığının -10 c ile 25c arasında kontrolü istenmektedir.eğer sıcaklık 0c ye eşit veya küçükse ısıtıcının,5c ile 10c arasında ise havalandırmanın,15c ile 25 c arasında ise soğutucunun devreye istenmektedir.gerekli devreyi çiziniz.(sıcaklık değişimi 5c lik adımlar halinde olduğunu düşünmenizdurum sayısı hakkında yardımcı olacaktır)

arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum....bu devreyi lojik kapıları kullanarak tasarlamam gerek...şimdiden teşekkürler...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,222
Kullanıcılar
451,591
Son üye
karaca001

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri