servo motor yardımm

tmrylmzx

Üye
arkadaşlar ben servo motoru bir anahtar ile dönüş yönunu değiştirmek ve potans ile hız kontrolu yapmak istiyorum bunun için tk olarak sürücü ve motor alsam başka bir seye ihtiyacım olurmu nası yaparız

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Sürücünün analog hız girişi ve digital start-stop girişi varsa (ki çoğunda vardır ama siz yine emin olun almadan önce) istediğiniz iş için yeterli olur. Bunu söylerken sürücünün - (eksi) analog sinyalde yön değiştireceğini kabul ederek söylüyorum. Aslında bunun aksi bir durumu hiç görmedim ama ne olur ne olmaz yanlış bir bilgi vermeyelim. Diğer yandan motorun servo olması şart mıdır? Asenkron motor ve inverter ile de bu uygulamayı yapabilrsiniz. Hatta inverterin tork kontrolü özellikli olanını alırsanız servoya yaklaşan bir dinamiklik de sağlamanız mümkün ama bunlara uygulamanın ihtiyaçlarını iyi inceleyerek karar vermek lazım. Bu seçenek servoya göre 1/4 veya 1/5 daha ucuz olabilir.

bize düşük devirler lazım yerine göre dakikada 1 devir yapacak bunu asenkron motor yapabilirmi

uygun ölçüde redüktör takarak bu problemi de aşarsın.

şimdi yapılacak olanı tam anlatayım iki motor lazım ; birinci motor yapılacak işin belli kısmında iken dediğim gibi bazen 1 d/d dönecek aynı motor işin belli kısmına geldiğinde tam devir yapacak bu motorda zaten 1/5 reduktör olacak.Buraya asenkron motor taksam invertörle kontrol etsem dakikada 5 deviri kararlı olarak dönermi , çünkü burada kararlı olarak dönmesi çok önemli. Diger motorda düşük devir çalışacak ama yüksek devir onda çok gerekli diil. Bu arada cevap yazan arkadaşlara ilgileri için teşekkür ederim saygılar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…