Servo motorların ne kadar döndüğünü nasıl anlarım !!!

mikro27

Üye
Arkadaşlar bana projem için servo motorun hangi konumda olduğunu nasıl anlarım

Yani servo motoru nasıl okurum...

Teşekkürler....

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Servo motorun pozisyonu, enkoderi vasitasi ile takip edilir. Servo sürücün zaten bu takibi yapiyordur. Bircok servo sürücü encoder bilgilerini disariya verebilir ve motorun pozisyonunu, göstergesinde gösterebilir.

Benim servolarım hitec marka peki bu servonun encoderinden bilğiyi nasıl okuyabilirim

Motor pozisyonu göstergesinden bahsetmişsiniz bu nasıl bişey ve nasıl çalışır....

Teşekkürler

plc ye gelir sen tur sayısını ve sıfırlamayı belirlersin veya bir limitle yaptırsın sıfırlama otursayısı atılınca durur veya çalışır kontak alırsın

Bunu 8051 ile yapmaya çalışıyorum

Teşekkürler....

Servo motoru süren sensen zaten servo motor istediğin hız ve pozisyonda olur. Olamazsa alarm verir.

Hayır ben sürmüyorum hazır bi devre var o sürüyor yani bana servo ya, devre hangi bilgiyi gönderiyor vede kaç derecede olduğu gerekli

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…