Servolarda master-slave

Arkadaşlar merhaba ben S7300 ile profibus üzerinden festo marka bir servo sürücü kontrol ediyorum.
bunun motoruna hız ve pozisyon açısından paralel çalışması gereken ikinci bir motor olduğu için, gerekli bağlantıları ve ayarları yaparak Master-slave uygulaması ile bunu sağladım.

fakat şöyle bir sorun var. referanslama hareketi sırasında ben her iki motorunda kendi sıfır sivicine gidip referans almasını istiyorum. böylece elektrik kesintisi durumlarında slave motorun pozisyonu değişse bile her defasında
ikisinin de doğru sıfırı bulmasını sağlamış olacağım. aksi takdirde eksenler arasında bir fark var ise referanslama
yapılsa bile bu fark kalıcı oluyor.

sürücüde böyle bir ayar henüz bulamadım.master-slave uygulamalarında böyle bir seçenek varmı varsa nasıl yapılır. Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşşekkürler.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,907
Kullanıcılar
451,060
Son üye
sezoderler
Geri