sharp LM202KS2 lcd ekran hakkında

T-Tech

Paylaşımcı üye
Arkadaşlar sharp LM202KS2 20x2 lcd ekranın pin bağlantısı hakkında bilgisi olan var mı? İnternette datasheetinde pin yapısı anlatılmamış. Daha önce bu lcd ekranı kullanan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

@bülent abinin verdiği aliexpress linkinde şu şekilde bir pin bilgisi var.
Sanırım bu bilgi değilmi?

@serkan_48 evet bunu arıyordum teşekkür ederim @by lent bülent abi sana da teşekkür ederim modülün kendisi de var abi. Eski bir fotokopi makinasından söktüm baya bi step motor dişliler mekanizmalar oldu elimde proje yapmak farz oldu artık

Mini cnc bekleriz.. Bende eski dot matrix yazıcı motorları ve lineer kayar yataklar ile basit bir A4 boyutunda cnc yapmak istiyorum ancak çok bilgi eksiğim var.

Kolay gelsin.

Mini cnc bekleriz.. Bende eski dot matrix yazıcı motorları ve lineer kayar yataklar ile basit bir A4 boyutunda cnc yapmak istiyorum ancak çok bilgi eksiğim var.

Kolay gelsin.
Bende PCB kazıyıcı yapmak istiyorum kafamda öyle bir proje var bakalım AR-GE çalışmaları devam ediyor
Size de kolay gelsin

Plaketi ütüleme ve asit banyosu işleri insanın gözünde büyüyor. Baskı devre zahmetine girmeye üşendiğim için aklımdaki çoğu devreyi yapmaktan vazgeçiyorum. İnşallah kazıyıcıyı yapabilirsek bu dertten kurtuluruz

Benim cnc arayışımın nedeni baskı tekniklerinde oluşan kimyasal ve baskı hatalarından dolayı kalitenin düşmesi. Cnc de bu tür hataların minimum olacağını düşünüyorum. İzlediğim video ve paylaşılan bilgilerde bu daha net görünüyor.

Elbette o yönden de çok verimli bir sistem olacak PCB kazıyıcı. Ayrıca birden fazla aynı PCB den çıkarılmak istendiğinde birebir aynısını elde etme imkanı olacak. Özellikle mikrodenetleyicili devrelerde baskı devre hataları telafisi zor sıkıntılar yaratıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…