Sieg C6 CNC çevrim projesi

Dereler çağlar olduueee, gözlerim ağlar olieeehh .. Koca okyanusu geçti,,,
Ülen dere'de boğulacak galiba, bi haftadır bi fidyo'yu atamadı.

Suat mach3 turn menüsünü hiç bilmem ama yaptığım 4 eksen cnc de 4 . ekseni mach3 e döner eksen olarak tanıtmayınca benimde ekranda böyle saçma sapan şeyler görünüyordu. bilmiyorum belkide mach3 turn da spindeli döner eksen olarak tanıyordur. sadece tek başına olmadığını bil bizde elimizden geldiğince en azından manevi olarak destek olmaya çalışıyoruz, esasen onun için yazdım. bir arkadaşımın tanıdığı var post deri işlerinden anlıyor ona bir sordurayım.

Dereler çağlar olduueee, gözlerim ağlar olieeehh .. Koca okyanusu geçti,,,
Ülen dere'de boğulacak galiba, bi haftadır bi fidyo'yu atamadı.
yok yok Allah ın izni ile derede boğdurmayız. hepimiz bir olur buluruz bir post.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Makine bitti ama kullanamıyorum. Şeytan diyor LinuxCNC kur bir de onu dene.

Her şey düzgün görünüyor ama göremediğim bir hata var.

abi parça bağlamadan denermisin ?
xy yi sıfırlarken çarpmadan uzak bir yere sıfırla bakalım nasıl hareket edecek bir gözlemle

belkide screenset de hata var

sen mach3 turn açıyorsun dimi

Selam Atakan. Evet turn açıyorum.

Çözdüm meseleyi. İmajda 2 tane koordinat işareti görünüyor. Sol atta (solidworks'ün parça koordinatları) ve parçanın merkezinde. İkisi de farklı yönleri gösteriyor.

Solidworks modelini çizmeye başlarken Z ekseni sağa ve X ekseni bana bakacak şekilde ayarlarsam (yani solidworks'te "Right" görünümünde) her iki koordinat düzlemi de aynı oluyor ve gcode düzgün çıkıyor.

Şöyle:

Tabi Yusuf. İlk deneme boşta olacak ama yarın sanıyorum ki gerçek bir deneme yapma fırsatım da olur. Elbette videosunu da çekeceğim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…