siemens hmi durum ledi

as.yıldırım

Usta Üye
Arkadaşlar merhaba,

Tia portalda kp400 color hmi kullanıyorum.motorun çalışıp çalışmadığı bilgisini ekranda bir ledle göstermek istiyorum.şöyle ki ;

mesela motor çalışmıyorken kırmızı renkte,çalışıyorken yeşil renkte olsun led.bunu yapıyorum ama şöyle bir şey yapmak istiyorum : termik hazır değilse kırmızı , termik hazırken ve kontaktör çekmiyorken gri , termik hazır ve kontaktör çekiyorken yeşil olmasını istiyorum.yani aynı ledi kullanarak 3 renk kombinasyonu yapmak istiyorum.

led için tag kullanıyorum ama bu tag bitten bilgi aldığı için 0 ve 1 durumu var ve 2 renk kullanabiliyorum.3 rengi nasıl sağlayabilirim?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
visibility yaptığın bir yer var orada aynı zamanda başka özellik tanımlıyorsun. word kullanarak kullanarak renk değişikliği yapabilirsin. wordun 1 değerinde bir renk ,,,2 değerinde başka bir renk ..........vs...

O zaman bit bazinda degil word olarak calisma yapacagim oyle mi.her durumu word e aktaracagim.ama ayni word olacagi icin data block mu kullanacağım ,nasil olacak

tamamdaır hocam yaptım , teşekkürler yardımlarınız için

Forum istatistikleri

Konular
128,840
Kullanıcılar
450,935
Son üye
oqzknt

Yeni konular

Geri