siemens mm420 2 motorı ayrı ayrı çalıştırma

arnavut

Üye
selam arkdaşlar siemens mm420 ile 2 adet pompa motorunu 1.motor çalışacak 2.motor duracak2. motor calışacak 1. motor duracak 1 motor durmadan 2. motor çalışmayacak yanı elektriksel kilitleme olacak ama kontaktör kullanılmayacak bu işlemi siemens mm420 ile nasıl yapabilirm yardımlarınız için şimdiden teşekurler...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Kontaktörsüz olmaz bence,diğer yazılacak cevapları merak ediyorum.Kolay gele..

isikotomasyona katılıyorum, kontaktör olmadan olmaz. sonuçta hız kontrolden 3 adet faz çıkışı var nasıl 2 motora ayırarak vereceksiniz. bence kontaktör şart. kolay gelsin.

kontaktörsüz olmuyor arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler

arkadaşlara katılıyorum. fakat şu da olabilir çıkışa güçlü bir pako şalter bağlayarak elle istenilen motoru seçerek yol verilebilir.( motor seçimi yapılacağı zaman sürücünün durması doğru olur.)

kontaktör yerine Statik role kullanabilirsin. Fakat ikisinden birini mutlak kullanmak zorundasın

bu istediğin sistemi çalışmış olduğum fabrikada uyguladık sistem kolay fakat sürücüyü kapatıp açtığın zaman en az1.5 dakika beklemesi lazım bunu zaman rölesi ile halledile bilir üç kontaltür veya finderröle ve kontaktörle yapabiliriz

pako şalter sorun yaratıyor sistem proğlamasında silinmeler oluyor veya kilit devre dişi kalıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…