Siemens PLC'ye USB/PPI Kabloyla Nasıl Bağlanılır?

elinizdeki ladder programı stl olarak dönüştürüp incelerseniz, birde help konularında yardım alırsanız stl'yi çözersiniz.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
win7 'ye microwin kuruyorum ancak help açmıyor ve de ppı kablosunu com olarak seçmeye izin veriyor usb olarak görmüyor.
S7EpaSRVx.exe bu yama dosyasını istiyor.Ama indiremiyorum. yardım ederseniz memnun olurum.
hotmail adresim

Moderatör tarafında düzenlendi:
slm arkadaşlar bende plc işini öğrenmek istiyorum gerekli dökümanları nereden temin edebilirim ve nereden başlamayalıyım S7 200 denmi yoksa logo danmı

slm arkadaşlar bende plc işini öğrenmek istiyorum gerekli dökümanları nereden temin edebilirim ve nereden başlamayalıyım S7 200 denmi yoksa logo danmı
Direkt olarak S7-300 ile başla. Diğerleri kaybettiğin zamana değmez.

stl kapılarla yazılan komutlar değil yazım dilidir.stl öğrenmenin dez avantajı olamaz avantajları olur.yarın bir gün bir plcden programı çekersiniz bi bakarsınız stl le yazılmış.ne yapacaksınız.

STL gelen program sorunsuz bir şekilde ladder a dönüşmüyormu

pc adapder(ppi) seçeneğini şeç ayarlardan usb yi seç. yada pc adapter (auto) seçeneğini seç otomatik tarat bağlı olduğu cpu ve bağlantı hızını hemen bulacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
129,272
Kullanıcılar
451,687
Son üye
emrekakrakurt

Yeni konular

Geri