Sigorta kaç ka olmali

darkveyn

Üye
4x10 yer alti kablosundan 3x32 6 ka sigortaya bagli üzerinden 20a akım geçiyor sigorta biraz isiniyor yerine ne takilmali

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Aslında,o akımda ısınması normal değil.Ka-
lite ile ilgili olabilir.İstiyorsanız,sigortayı 50
amp. lik ile değiştirebilirsiniz.Kaliteli ! bir
marka olmasına dikkat edin.6-10 kA olan tip-
leri tercih edin.

Aslında,o akımda ısınması normal değil.Ka-
lite ile ilgili olabilir.İstiyorsanız,sigortayı 50
amp. lik ile değiştirebilirsiniz.Kaliteli ! bir
marka olmasına dikkat edin.6-10 kA olan tip-
leri tercih edin.
Siemens 6ka 3*32 a sigorta sifir 5 6 saat ustunden 20a akim geciyor sarj istasyonu bagladin

Simenste sahte bol.Sizede denk gelmiş ola-
bilir.
Surekli 20 a ceken bir sisteme 6ka yeterlimi 10 ka mi yapmak lazim sigorta sikinti cikarcak diye tırsıyorum

Cakmalik bi durum yok ole siradan dukkandan almadik kodunu da aratirdim tutuyor kodu ama isiniyor suan sistem kapali sikinti yok

Yarin derecesini olcucem ama isinmasi normal deil gibi geldi bana

Suriye Simensi ! olabilir.Çakmada herşey ( kalite hariç ) tutar zaten.;)Civata sıkılıkla-
rını kontrol etmenizdede yarar var.

Son düzenleme:
kA değerinin sigortanın ısınmasıyla bir alakası yoktur. kA değeri, kısa devre durumunda sigortanın kaç ampere kadar dayanım göstereceğini belirler. örneğin sigortanız 3kA seçilmişse ve kısa devre durumunda devreden 4kA geçerse sigorta çöp olur. yani bozulur.
sigortanızın ısınması yüksek akım çekmesinden dolayı olabilir. güzel bir ampermetre ile anlık çekilen değeri ölçebilirseniz daha sağlıklı sigorta seçimi yapabilirsiniz.
ayrıca sigortanın kaliteli olmasına dikkat edin. Schneider, Siemens, ABB bu markaları tercih edebilirsiniz. Ucuz Çin malı sigortalar aşırı ısınmalara hatta yangına bile neden olabilir. Lütfen bunlara da dikkat edin.

Kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
129,227
Kullanıcılar
451,601
Son üye
sinanakkuş

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri