Sigortanın ayaklarını şarjlı ile sıkmak ?

tifosi16

Üye
İyi günler, otomatların klemenslerini şarjlı ile sıkmak sakıncalı deniyor, bunun sebebi nedir ? Olması gereken torku ayarladıktan sonra şarjlı ile sıkmak problem yaratır mı ? kontrol kalemi ile şarjlının sıkacağı kadar sıkılmıyor, güzel uçlu yıldız tornovida mı kullanılmalı ?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi günler, otomatların klemenslerini şarjlı ile sıkmak sakıncalı deniyor, bunun sebebi nedir ? Olması gereken torku ayarladıktan sonra şarjlı ile sıkmak problem yaratır mı ? Kontrol kalemi ile şarjlının sıkacağı kadar sıkılmıyor, güzel uçlu yıldız tornovida mı kullanılmalı ?
Bajsettiğiniz ekipmanlar cıvata için değil vida içindir. Küçük cıvata sıkmak için çok kibar ve küçük lehim pompası büyüklüğünde aletler var .

Bajsettiğiniz ekipmanlar cıvata için değil vida içindir. Küçük cıvata sıkmak için çok kibar ve küçük lehim pompası büyüklüğünde aletler var .
Pense çekiç gibi kullanılabiliyorsa şarjlı da civata için kullanılabilir :).
Dün tornavida ile sıkarken bile Siemensler elimde kaldı şarjlı ile sıksam ne olurdu acaba. Sigortalar çakmamıydı neydi anlamadım.

İyi günler, otomatların klemenslerini şarjlı ile sıkmak sakıncalı deniyor, bunun sebebi nedir ? Olması gereken torku ayarladıktan sonra şarjlı ile sıkmak problem yaratır mı ? Kontrol kalemi ile şarjlının sıkacağı kadar sıkılmıyor, güzel uçlu yıldız tornovida mı kullanılmalı ?

otomatlarda olması gereken tork ne?

Pense çekiç gibi kullanılabiliyorsa şarjlı da civata için kullanılabilir :).
Dün tornavida ile sıkarken bile Siemensler elimde kaldı şarjlı ile sıksam ne olurdu acaba. Sigortalar çakmamıydı neydi anlamadım.
Biz asla profosyonel düşünen ve çalışan bir ülke olamayacağız bu gidişle. Günü kurtar, günü kurtar , günü kurtar.......

benim taktiğim şöyle:

seri halde sıkım yapılacaksa hem zaman kazanmak hem de gereksiz yere yorulmamak adına şarjlı tornavidayla klemens civatalarının boşluklarını alırım. daha sonra da uygun bi tornavida ile tam sıkımı gerçekleştiririm. elimin ayarı yok ya da bu işi daha bi profesyonel nasıl yaparız derseniz onun için de manuel tork tornavidaları var, yararlanabilirsiniz.

otomatlarda olması gereken tork ne?
Biz asla profosyonel düşünen ve çalışan bir ülke olamayacağız bu gidişle. Günü kurtar, günü kurtar , günü kurtar.......
elektrikçi olmadığım için çok zor bir yerden geldi soru. evet tork ne olmalı. aslında ben amatör sayılabilecek bir şarjlı kullanıyorum. kazara böyle uyuz işlerde. 10,8 volt olan şarjlıyı tork 1 de kullanıyorum. yaptığım denemelerde plastik/bakalit kutuları söküp takarken tork 2 de idare ediyor. daha yüksek torkta metal vidaya uygulanan güç yuvayı ya yalama ediyor yada kırıyor. kırmaması için tork 1 iyidir. zaten 21 kademe, şarjlıyı yormamak lazım.

elektrikçi olmadığım için çok zor bir yerden geldi soru. evet tork ne olmalı. aslında ben amatör sayılabilecek bir şarjlı kullanıyorum. kazara böyle uyuz işlerde. 10,8 volt olan şarjlıyı tork 1 de kullanıyorum. yaptığım denemelerde plastik/bakalit kutuları söküp takarken tork 2 de idare ediyor. daha yüksek torkta metal vidaya uygulanan güç yuvayı ya yalama ediyor yada kırıyor. kırmaması için tork 1 iyidir. zaten 21 kademe, şarjlıyı yormamak lazım.
2 -3,5 NM Siemens için. Otomata göre değişiyor. Başka markalarda değer nedir bilgi sayfalarına bakmak lazım.

Forum istatistikleri

Konular
128,911
Kullanıcılar
451,065
Son üye
ümit karasu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri