Sinek ciz cihazı?

çaylakelektrikçi

Paylaşımcı üye
İnsani çarpar mi abiler.?..tehlikelimi?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Ben bir şey olmaz demezdim.

O cız cihazlarında yüksek voltaj var ama akımı biliyormusunuz?

Kalp ritmi bozulması ve ölüme yol açabilir.

tamir ettim test için kendi elimle dokundum, eğer birini öldürmek istiyorsan uzun süre çalıştırman gerekir. insan refleks olarak elini çekiyor. o yüzden bir şey olmaz dedim..

Abiler alçak biryere koyduk bu cihazdan.yani birisi yanlislikla.elini kafasını çarpsa zarar olur mu.

Üzerinde koruyucu tel parmaklık yok mu, parmağını sokan zaten belasını aramıştır, foto yok mu?

denetim yapan birileri ceza keser belediye mesela bir standardı varsa onu uygulayın kalp pili olan birini öldürebilir...
birde elektroliz dengesi bozuksa da ölebilir...

Elektrikli olanlar tehlikelidir (5000 volt). Çarpılma esnasında büyük bir acı veriyor. Aynı zamanda özellikle arı ve kelebek çarpılması esnasında etraf duman ve kötü bir kızarmış böcek kokusu oluyor. Gıda fabrikalarında artık kullanılmıyor. Bunların yerine yapışkanlı cızz kullanılıyor. Yapışkanlı cızz ların altındaki yapışkanlı kağıtlar periyodik olarak değişmesi gerekiyor. Aynı zamanda hem elektrikli hemde yapışkanlı tip cızz ları her sene ampul değişmesi gerekiyor. ( Yaklaşık 12 senedir her sene 85 noktada 170 adet cızz ampulü değiştiren ve tamir eden elektrikçinin tecrübeleridir :)).

Forum istatistikleri

Konular
129,261
Kullanıcılar
451,664
Son üye
OGÜN TOPUZ

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri