sokak aydınlatması sigorta attırıyor

elektrik25

Üye
uzun zamandır uğraştığım ve en sonunda yaptığım sokak aydınlatması yine sigorta attırıyor.kısaca şöyle anlatayım.

benim sokak aydınlatma hattımda yaklaşık 15 tane aydınlatma direği var.hatta elektrik verdiğimde hemen bağlı olduğu sigorta atıyodu.tüm bağlantıları söktüm ve yeniden bağladım,hattın elektriği panodan direk ilk aydınlatma direğinin içine gidip ordan dağılıyo.2 hat gidiyo biri düz gidiyo duvar dibinden biri sol taraf aydınlatmalara.bağlantılarını söküp komple elden geçirmiştim.tam 3 gündür hiç bi sorun olmadan çalışıyodu.2 gün önce şiddetli kar yağdı.akşam saat 6 da fotosele bağlı olan aydınlatma otomatik yanıyo ama saat gece 11 gibi bağlı olduğu ana sigortayı attırıyo.acaba kardan dolayımı oldu bsorun nedir

yardımcı olursanız çok teşekkür ederim.saygılar.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Sigortanız eskimiş olabilir belki bir değiştirin yine aynı sorunu verirse.
Armatürlerin birinde kaçak olabilir yada kablo izolasyonu ihtimali üzerinde duralım.
15 aydınlatmanın beslemesını 3 noktadan ayırın 5 şer 5 şer gruplandırın (arızayı sıkıştırmak için). Ana girişide ayırın. Ve faz-notr , faz-toprak arası omajlarına bir bakın.

Dağıtımda çalışıyosunuz sanırım hangi bölgedesiniz? Bölgenizde kablo test arabası vardır her halde. Ölçü aletiyle bulamazsanız Reflektrometreyle bakın birde.

kabloları ve lamba bağlantılarını kontrol etmeni tavsiye ederim.ek yerlerinde sorun olabilir

saygılar...

paylaşımlar için çok teşekkür ederim.

acaba bağlantıları yaparken notr yerine toprak bağlamışsam eğer ondan olabilirmi.

ek yerlerinde veya kablonun gectigi yerde kablo zedelenmiş ola bilir su aldıgında iletime geciyor ola bilir.bence gecici olarak aydınlatmayı yarıdan ayırarak uzun sureli denemeniz

armatür içine su kacmış olabilir htatı bir kac parcaya bölmen arızayı bulmanda yardımcı olacaktır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…