SOMA DA Kİ MADEN KAZASI,,,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mevzunun geldigi noktaya bak. Devlet hangibirini denetleyecek mis. Bu ulke solyal bir devletmi yoksa parasi olanin istedigi ati kosturdugu dere beylik mi. Calisma ve sosyal guvenlik bakanligi diye bir kurum olmasin o halde ne is yapar bu bakanlik. Yapilan bir hata diyer yapilan bir hatanin bahanesi olamaz. Bu ancak cahillerin ve caresiz kalmislarin savunmasidir. Bu ne demek tamam ben hataliyimda oda oyle yapti onada kizin.))
Komuru en ucuz maliyetle cikaran sirket bu sirketmis arti yillik on gorulen kapasiteyi her yil katlayarak arttirmis. Gectigimiz yil ise %40 da fazla komur cikarmis. Buda ek bilgi.

merhaba arkadaşlar devlet tanımını bazı arkadaşlar sanırım bılmıyor yıllar öncekı gıbı yonetıldığını sanıyor onların zamanında devlet don, gömlek , papuç uretıyordu aynı zıhnıyet sanırım devam edıyor devletın görevı koordıne etmek kontrol etmektır eskı çamlar bardak oldu kaldıkı soma dada devlet kontrolü vardı heryerde var hangı madene ocağa fabrikaya devlet mufettış gondermıyor bunu araştırın ikincisi hatalar kıyaslanmaz bende yazdım yukarda hatta biri :) cahil çaresiz demış bende cahıllığıne sayıyorum kusura bakmasın eğer devletı temsilen ıktıdar bakanını gonderıyorsa 40 savcı gorevlendırıyorsa kazazedelere herturlu yardımı yapıyorsa daha fazlasını beklıyemezsınız kaldıkı devamlı mufettış gonderılen yer bu yerler başbakan gıdıp işçinin başinda çavuşlukmu yapacak lütfen bıraz insaf sezarın hakkını sezara verelım

Dunya madencilik kazalarinda tarihe gecmis bir kaza gecirdik. Dunyada muadil kazalar binsekizyuzlu ve bindokuzyuzlu yillarin ilk yarisinda yasanmis. Ve yil 2014, 301 can gitmis. Ocaklar sonmus. Ben yeri geliyor kendimi sorguluyorum bu yanlis duzenin bir parcasimiyim diye. Herkes kendince oz elestiri yapiyor. Siz " devletı temsilen ıktıdar bakanını gonderıyorsa 40 savcı gorevlendırıyorsa kazazedelere herturlu yardımı yapıyorsa daha fazlasını BEKLEYEMEZSİNİZ " diyorsaniz, bu zihniyete denilecek soz kalmamistir.

merhaba senınle tartışmıcam sayın oonur tamam senın dedığını yapalım başbakanı maden ocaklarına ındırıp işçilere çavuş olarak gorevlendırelım:) o zaman kazalar olmaz

.. o zaman kazalar olmaz..
Daha çok olur.
İşi ehiline vermezsen ..

İlk saatlerinden itibaren tv lerde boy gösteren ekran soytarısı prof ları bilir kişi sanmasıyla evet doğrudan ülkeyi yönetenler sorumludur ve o makamlar bahane üretme makamları değil çare bulma makamlarıdır.
Şimdi şey şey edildikten sonra kapı mandallasan ne olur ?

İşin siyasi yönü için tartışmanın anlamı yok .
Ne demişlerdi ?

Bu iş gezi işi değil arkadaş sen hala anlamadın mı ?

Yeni versiyonu şöyle :

Bu iş Soma işi değil arkadaş sen hala anlamadın mı ?

-----
Bu vesile ile ,
Devlet adamı olma vakarını kaybetmeyen siyasilerimize ( iktidar-muhalif ) teşekkür ediyorum.

merhaba bir ata sözü var yığıdı öldür hakkını yeme somada kaza olur olmaz ankara somaya taşindı sorumluluk vebal altındalar önlem alabılırlermıydı bıraz duşundurucu ama alabılırlerdıde ıktıdarın gorevlendırdığı kişiler maden ocağı patronu tarafından satın alınmış kişilerse iktıdar ne yapsın soylentılerde çıkıyor ocakta isi sensorlerı kapatılmış türkiyede yüzlerce maden ocağı var devletın yapacağı mufettış göndermek gonderılen mufettışler satılmış hainlerse devlet ne yapsın olan oldu yaraları sarabılır ancak o madenlere denetım için gonderılen kişilere çok buyuk cezalar verılmelı umarım verırler ıktıdardakılerı işçilerın başina çavuş dıksen ne olur keşke böyle kaza olmasaydı tabii kazaysa sayın kazım hocanın dedığı gıbı bu iş gezı işi değıl anlamadınmı diyen zihnıyettende şüphelenmemek içten değıl 15 gün önce tut önerge ver somada patlamalar oluyor olacak dıye arkasından bu olay geçen yıl hafızamızı yoklıyalım chp vekıllerı surıyeye gıttı esadı zıyarete türkiyeye donduler iki gun sonra reyhanlıda patlama 50 kişi öldü allah korusun bu işin altından böyle bışey umarım çıkmaz

Son düzenleme:
SAyin tekin ben a kisi b kisi a partisi b partisi olarak bakmadim konuya. Ben suanki yasalar zihniyet ders alinmamislik hepsini icine katiyorum. Sadece maden ocagi degil tehlike arz eden butun is kollari icin gecerli. Cevrenizde hic mi insaat yok gidin bakin insaat iscilerine. İskelede hic bir onlem almadan calisiyorlar neden onlem almak ek masraf zaman kaybi. Simdi siz diyeceksiniz her insaata da basbakani getirelim. Ne alakasi var siz birsekilde konuyu donup dolastirip basbakana bagliyorsunuz. Ata sozlerine deyimlere meraklisiniz sanki. Ben de size bir deyimle yanit vereyim o halde. Ayni dilden konusmak adina. Kiraldan cok kiralci olmussunuz haberiniz yok.

...Kiraldan cok kiralci olmussunuz haberiniz yok.

Yazdıklarına katılıyorum alıntıdakiler hariç.
Kraldan yana değil yapanlardan yanayım , engel olandan-yıkandan-yakandan-şiddet kullanandan yana asla değilim.

Ayrıca fikirlerime karşı olanları düşmanım olarak görmüyorum.

Kendi adıma böyle..

O değil de bu yıl içindeki tüm dünyada ki toplu kayıplar dikkatinizi çekiyor mu? Malezya uçağı 239 kişi ile yok, Türkiye de bu elim kaza, Çindeydi heral de gemi kazası, nilde yine gemi kazası 200 den fazla ölü, Nijerya d a şiddet 200 den fazla ölü, Suriye yi zaten biliyoruz...

Benimde bu dikkatimi çekti, paylaşmak istedim... sağlıcakla...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
129,065
Kullanıcılar
451,347
Son üye
mrosleon

Yeni konular

Geri