Sona yaklaştık (sigma cnc projesi)

P101= 220
P102=300

P103=3.70
P104=0
P105= 300

bu sekilde bu denermisin

Aslında ayarlar bu şekilde sadece benim spindle de A 5.2 onuda 3.7 olarak denedim yine aynı . Sizdeki sorunda da spindle nin çalışması bu şekildemiydi

seninki kadar dalgalanma yoktu ama hemen hemen ayni sorundu elinde baska asenkron bir motor varmi bide onu baglayip denesen yine dalgalanma olcakmi diye

biraz uğraştırdı ama sorunun kaynağını buldum bu aşamaya kadar kabloları değiştirdim parametrelerle oynadım hiçbir değişiklik olmadı daha sonra böyle bir sorunla karşılaşabilecekler için paylaşıyorum. bilgisayara format attıktan sonra daha önceden ayarları revize edilmemiş mach3 xml dosyasını yeni sisteme kopyalamışım spindle frekans ayarı yanlış olduğu için sorun oluşturuyor. şu an ki çalışmada dalgalanma yok ve sürücü üzerinde yaklaşık 1 hz lik frekans değişimi oluyor. nerdeyse spindle motoru sökecektim söküp napacaksam

bu arada buzdolabı motorundan sıvı püskürtme projemiz aldığım aparat yüzünden çalışmadığı için sıvı hava püskürtme için çinden yeni bir aparat alana kadar toz talaş uzaklaştırma için kullanmaya karar verdim ama direk motordan çıkan hava çok zayıf kalmıştı araya araya bir kola şişesi yerleştirip hava tabancası bağladım şimdi fena sayılmaz

gozun aydin spindle devrini mach 3 den kontrol ettigini bilmiyodum oda bir secenekti tabi neyse isini hallettin ya onemli olan o bir tecrube daha kazandik sayende iyi calismalar

ya şu ekovatlardan bir tane de bana bulun

Almadan biraz öğrenmek gerekecek. Hp olarak verilen güç ne olmalı, alçak ve yüksek basınç tipleri, klima-buzdolabı, çıkma olursa sağlam olduğunu anlamak gibi. Basınç tüpü olmadan kullanma şansı nedir? İkinci el de olsa güçlülerin fiyatı biraz yüksek oysa yeni buzdolabı alınca eskiler hurdaya gidiyor.

Basınçlı havaya yağ karışması CNC için sorun olmayabilir. Yağ miktarı gözükmediği için yağsız kalmamasını sağlamak zor olabilir ancak buzdolaplarında ekovata yağ eklendiğini hiç görmedim.

İlk link benim konum Son postta görmüşsünüzdür. Benim yaptığım o sistemde hiç verim alamadım. Aradaki o yarım kontraplak parçayı söktüğüm zaman az performanslı olsada çalışıyor. Kovanın tabanı talaşla dolana kadar çekiyo ama süpürgenin içine de çekiyo en inceleri. Kovanın taban dolunca tabanda biriken tozun ortasından emiyor süpürgenin içine Her türlü verim alamadım

Şu gürültü ve toz olayına biraz çözüm bulur belki diye bir kabin yaptım suntanın iç ve dışına xps köpük yapıştırdım önkısmada duşa kabin panlellerinde yapayım diyorum. İçerdeki xps ler yerine pramit ses yalıtım süngerleri var ama elimde bitaz xps olduğu için ekstra masraf yapmayayım dedim ne kadar faydası olur bilemem iç tavan kısma yumurta kaplarındanmı yapıştırsam acaba sesi absorbe eder belki biraz

Mantolama işleri itina ile yapılır durumuna gelmiş
Konu hakkında detay bilmiyorum ama sesin yankılanmaması için ı piramit sünger, yumurta kolisi filan kullanılıyor her ne kadarda xps kullanılsada piramitler daha etkili olacaktır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…