sondaj işi

Arkadaşlar merhaba benim bir sorum olacaktı biz bir yere sondaj işi yapacağız da sondaj panosunda bize neler gerekli. Pompa gücünü nasıl hesaplarız.yardımcı olabilecek kimse varsa sevınırım iyi akşamlar...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
wilo pompa kullanırsan hazır panoları var metraj ve kapasiteyi verirsen panosunu verirler termikli auto ve manuel kullanabilmen için tasarlanmış motorun yanında 2 tane filotoyla suyun olup olmadığını anlar su yoksa pompanı devreye almaz.bizim kuyudaki suda demiroksit oranı fazla olduğu için hersene çekmek zorunda kalabiliyoruz motorun kablosunuda boruya koli bantıyla sarıyoruz.

hocam ben bişey soracam bazen panolarda voltage komutatör kullanıyorlar o ne işe yarıyor ?

hocam ben bişey soracam bazen panolarda voltage komutatör kullanıyorlar o ne işe yarıyor ?
komutatör dediğin anahtar sanırım faz sırası için olabilirmi ters dönerse motor su basmıcaktır biz motoru salmadan önce bi varili su doldurup içinde deniyoruz basıp basmadığını ilk çıkardığımızda deniyoruz kaç metreye atıyor diye temizlendikten yada kanatları tamir olduktan sonra ne kadar fark olduğuna bakıyoruz
geç aklıma geldi o dediğin trifaze kullandığın için faz başı kaç volt görebiliyosun onu görmek için genelde ölçü aleti elimizden düşmediği için ihtiyaç duymuyoruz birde dostum derme çatma iş yapma derim kaliteli motor kullan borular paslanmaz pahalı olur galvaniz olmalı bizim kuyu 250 metre motoru motorla çekiyoruz ama birde bize sor ne eziyet.

tşk ederim ... bir sorum daha olacak pompa özelliklerine bakıyorum da mms diye bi birim var.bu ne anlama gelıyor bir de kw cinsinden karsılığı var mı kabloyu çunku ona gore ayarlayacam

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,822
Kullanıcılar
450,911
Son üye
fatih41311

Yeni konular

Geri