Sonsuz Enerji

Emin bey
Sen düşün kardeşim. Mıknatısla olur , başka şeyle olur. Hep söylüyorum ; termodinamik yasası vs onlar bugün bildiklerimize göre doğru.Ama bugün . Yarın neyi bileceğiz bakalım.
Benim bundan 50 sene önce 55 Yaşında olan ,bir mucit gibi kafası çalışan , hatta kendi Çapında Laboratuvarı olan bir büyüğüm vardı. Hatırlarım o günkü Gençlere yetişkinlere " amerikalılar aya gittik diyorlar ya , asla inanmayın ,imkansız birşey derdi.
Belki 50 sene sonra forum da Yazılan Yorumları da bizim bebeler anlatır " zamanında büyüklerimiz , hadi ya sende diyorlar mış " diye :)

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
yorumlarınız için teşekkür ederim.

Herkesin düşüncesi neredeyse aynı yönde böyle düşünüyor olmanıza çok şaşırdım.

Ben yinede prototipini oluşturup bir deneme yapmak istiyorum.

mucitler 1700-1800 lerde bunları denemişler. eğer kayıpları sıfır yapabilmiş olsalardı bu çağda bizim gibilerin bunlarla uğraşmamıza gerek kalmazdı çünkü icatları tamamlanmış olacaktı . int olmadığı dönemlerde bende böyle bir proje ile uğraştım alet dönmesine dönüyor ancak belirli bir süre sonra duruyor prensip şu :dönme başlasın diye ilk verdiğiniz çevirme hareketi ile alete enerjiyi yüklüyorsunuz dönme başlıyor fakat zamanla ilk çevirme kuvveti dönen paçalar üzerinde azalıyor(yani düşen bilyalar çarptığı anda ters moment oluşumundan dolayı çembere yaptığı tork gitgide azalıyor) sonra duruyor şu an manyetikler çok gelişti onlar üzerinde dursanız derim

Son düzenleme:
mucitler 1700-1800 lerde bunları denemişler. eğer kayıpları sıfır yapabilmiş olsalardı bu çağda bizim gibilerin bunlarla uğraşmamıza gerek kalmazdı çünkü icatları tamamlanmış olacaktı . int olmadığı dönemlerde bende böyle bir proje ile uğraştım alet dönmesine dönüyor ancak belirli bir süre sonra duruyor prensip şu :dönme başlasın diye ilk verdiğiniz çevirme hareketi ile alete enerjiyi yüklüyorsunuz dönme başlıyor fakat zamanla ilk çevirme kuvveti dönen paçalar üzerinde azalıyor(yani düşen bilyalar çarptığı anda ters moment oluşumundan dolayı çembere yaptığı tork gitgide azalıyor) sonra duruyor şu an manyetikler çok gelişti onlar üzerinde dursanız derim
Kesinlille bende boyĺe dusunuyorum. Bilyalarin olusturdugu ters momente carkin cevresine yerlestirilecek guclu miknatislarin manyetik itme gucunu kullanarak engel olup carkin urettigi torku sonsuz hale getirmeyi dusunuyorum.
Dun aksam sert mukavvadan yapmaya calistim ama kullandigim parcalari sisteme haliyle milimetrik yerlestirme sansim olmadigi icin cark kisa bi sure sonra durdu.
Once sistemi olusturan parcalari 3D cizdirip sonra bu parcalari cnc tezgahi olan bir marangoza kestirip birlestirmeyi dusunuyorum. El isiyle bu sistemin dengesini olusturmak cok zor.
Ama inancim tam.

Son düzenleme:
Emin bey
Sen düşün kardeşim. Mıknatısla olur , başka şeyle olur. Hep söylüyorum ; termodinamik yasası vs onlar bugün bildiklerimize göre doğru.Ama bugün . Yarın neyi bileceğiz bakalım.
Benim bundan 50 sene önce 55 Yaşında olan ,bir mucit gibi kafası çalışan , hatta kendi Çapında Laboratuvarı olan bir büyüğüm vardı. Hatırlarım o günkü Gençlere yetişkinlere " amerikalılar aya gittik diyorlar ya , asla inanmayın ,imkansız birşey derdi.
Belki 50 sene sonra forum da Yazılan Yorumları da bizim bebeler anlatır " zamanında büyüklerimiz , hadi ya sende diyorlar mış " diye :)
Tesekkur ederim umarım haklı cikariz:)

Fizik mezunu bir vatandaş olarak söylüyorum ki diğer herşeyde olduğu gibi enerji için de yoktan var etmek sadece Allah'a mahsustur. Eğer bir enerji elde ediliyorsa mutlaka bunun kaynağı vardır ve sonsuz enerji ürettiği iddia edilen bir sistemin verimi %100 den daha fazla olmalıdır ki bu mümkün değildir. Yani enerji elde ederken (daha doğrusu enerjiyi kaynağından alıp istediğiniz hale dönüştürürken) kaynaktan alınan enerjiden kayıp olmadan faydalanmanız mümkün değildir. Bu yüzden bu tür "mucit" diye geçinen insanların yaptığı projelerin palavra olduğunu ezbere söyleyebilirim. Bana biri desin ki "%99.9 verimle çalışan enerji dönüşüm cihazı yaptım" ona saygı duyarım ancak "ben sonsuz enerji üreten devir daim sistemi vs. yaptım" derse ciddiye almam. Bizim firmamıza da şimdiye kadar bu şekilde projelerle gelen birçok insan oldu ve hepsine bunu izah etmeye çalıştık anladılarsa tabi.

Ulaşılan sonucu kısaca özetleyecek olursak.

Sistem sonsuz enerji üretmiyor.

Sisteme yüklenilen ilk enerji şayet herhangi bir kayıp olmazsa kürelerin yer değiştirme prensibiyle bir süre hareket ediyor.

Kürelerin yer değiştirme esnasında daha doğrusu kürelerin düşerken oluşturduğu ters moment sisteme yüklenen ilk enerjinin azar azar kaybına neden oluyor.

Şayet sistemin sahip olduğu kinetik enerjiyi aktarmaya kalkarsak bu zaman dahada kısalıyor.

Buda çarkı bir süre sonra durduruyor.

Manyetik sistemler üzerinde çalışıyorum şuan. Verim alma ihtimali bahsettiğimiz küreli sisteme göre daha muhtemel diye düşünüyorum.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,071
Kullanıcılar
451,357
Son üye
balrock93

Yeni konular

Geri