Sorun var yardım lütfen????

Arkadaşlar şöle bi sorunum var çalıştığım yerde hidrofor sistemi var binaya kuyudan su basıyo yani ve 3 tane..her hidrofora ait kontaktör var panosunda.Sorunum şu,hidroforlardan devreye geçenin kontaktörü devreye geçtiğinde kıvılcım çıkıyor ve 3ündede aynı şey oluyor...Kontaktörden şüphelendim ama sağlımlık testi yapıldığında kontaktör sağlam görünüyor.bi abiye sordum büyük ihtimal hidrofor motorundan olabilir diyo???

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Kardeşim kontaktör bobin uçları ve enerji uçlaındaki kabloları bı sıkıştır güzelce ardaki hava arkı kesilecektir hidrofor devreye girdiği zaman diyorsun yani bir yük çekiyor kablo bağlatılarını sağlamlaştır.kolay gelsin

hidroforların akımı ne kadarsa kontaktörün akımı bir üst kadame secilmişse ve bu sorun zaman içnde oluşmuşsa kontaktörlerin kontak takımları oksitlenmiş olabilir , kontaktörünün kontak takımını sökmeyi biliyorsanız söküp pas sökücü gibi bir malzeme ile temizleyin ve toplayıp bağlayın bağlantılarını kontrol edin yine olmaz ise kontak takımlarını değiştirin yada kontaktörü yenileyin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…