Standart vavien bağlantıya smart switch eklemek istiyorum yardım eder misiniz?

streptecoc

Üye
Merhabalar. Elektrik bilgim çok fazla değil.

Evimde birçok lambayı smart switch'ler ile akıllı hale getirdim.

Şimdi çözemediğim bir sorum var, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Satın aldığım smart swich double (vavien) bağlantıyı destekliyor. Açıklamasında bu belirtilmiş. Kullanma kılavuzunda bağlantı şeması da verilmiş. Fakat çözemediğim bir kısım var.

Normal vavien bağlantıda anahtarın birinde ana hattan gelen faz var. Diğer iki kablo diğer vavien anahtara ortak bağlantı için gidiyor. Buna 1. Anahtar diyelim. Diğer vavien anahtarda (bu da 2.vavien anahtar olsun) 1. Anahtardan gelen 2 ortak kablo ve ampüle giden ayrı bir kablo var.

Elimde aşağıda resmini ve bağlantı şemasını eklediğim smart switchi hangi anahtarın arkasına kablo uçları ne şekilde bağlamalıyım.

--------------

1. Anahtarda ana hattan gelen fazı L girişine,

Sistemde nötür olmadığından hemen bitişikteki prizden aldığım nötürü N girişine bağlayacağımı anlıyorum.

Fakat ampüle giden giden faz kablosu 2. Anahtarda kaldı. O kabolu nasıl smart switche bağlayacağım (L1 girişine) ve anahtar kablolarını S1 girişine nasıl bağlayacağımı bilemiyorum.

Ekli dosyalar

• 17240797788421119867834398430069.jpg
    257.3 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG20240819180403.jpg
    107.3 KB · Görüntüleme: 7
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhaba elektrik bilginiz az ise elektrikçi çağırın can ve mal güvenliği için gevşek baglanti sorun yaratır.

Sorunuza gelecek olursak s1 noktasına vaviyen anahtarlarını ortak ucunu gireceksin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…