Step Motor Hataya Düşüyor?

Talhaa5454

Üye
Pacman Swril adlı oyunumuz error 4 hatası veriyor.
Sorunumuz şu 24v luk bir step motora bağlı bir silindir parça bağlı. Bu silindir parça bir diski döndürüyor. Disk te ikitane tırnak var bu iki tırnak dönerken karşılıklı olarak sensörlerin içinden geçiyor.
Sorum şu ki motor silindir parçayı belli bir hızda döndüremediği için sensörün içinden tırnaklar geç geçiyor sanırım. Çünkü diski elle çevirdiğimde hızlı bir şekilde oyun açılıyor ama yardımı kestiğimde hataya düşüyor sorunu nasıl çözebilirim.

Ekli dosyalar

• B570D773-3359-4F97-BFCE-7B2C2C0009DA.jpeg
    B570D773-3359-4F97-BFCE-7B2C2C0009DA.jpeg
    272.1 KB · Görüntüleme: 17
  • 521EF373-AD83-4C68-B78F-D86B93A0489E.png
    521EF373-AD83-4C68-B78F-D86B93A0489E.png
    264.9 KB · Görüntüleme: 15
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Pacman Swril adlı oyunumuz error 4 hatası veriyor.
Sorunumuz şu 24v luk bir step motora bağlı bir silindir parça bağlı. Bu silindir parça bir diski döndürüyor. Disk te ikitane tırnak var bu iki tırnak dönerken karşılıklı olarak sensörlerin içinden geçiyor.
Sorum şu ki motor silindir parçayı belli bir hızda döndüremediği için sensörün içinden tırnaklar geç geçiyor sanırım. Çünkü diski elle çevirdiğimde hızlı bir şekilde oyun açılıyor ama yardımı kestiğimde hataya düşüyor sorunu nasıl çözebilirim.
Motor kaplininin olduğu kısımda boşta fiş soketleri var . Sanırım topraklama onlar . Niye bağlı değil . Açarken siz mi söktünüz ?

Motor kaplininin olduğu kısımda boşta fiş soketleri var . Sanırım topraklama onlar . Niye bağlı değil . Açarken siz mi söktünüz ?
Aynen hocam toprakları ben söktüm. Motor hizini nasil yükseltebilirim. Pc ye bağlamadan potans felanda yok hiç kart üzerinde motor çunkü istenilen zamanda sensörun içinden geçmiyor mihtemelen ondan dusuyor hataya

Aynen hocam toprakları ben söktüm. Motor hizini nasil yükseltebilirim. Pc ye bağlamadan potans felanda yok hiç kart üzerinde motor çunkü istenilen zamanda sensörun içinden geçmiyor mihtemelen ondan dusuyor hataya
Step motor büyük ihtimal sürücü üzerinden sürülüyordur . Sorun kaynağınızın orası olmadığını düşünüyorum .

Forum istatistikleri

Konular
128,964
Kullanıcılar
451,157
Son üye
AZK01

Yeni konular

Geri