step yardım

ganere701

Üye
arkadaslar elimde 6 bacaklı yani unipolar bi step motor var proteusta kurdugum devre calısıyo ama motorda deniyorum motor sadece iki adım ileri iki adım geri atıyo oldugu yerde kalıyo yani ben acaba bacakları ile uln arasındaki baglantılarımı yanlıs yapıyorum bacak baglantılarını bilen veya bu konu hakkında baska bir bilgisi olan arkadasların yardımlarını bekliyorum

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
beki bu işinizi görebilir

wstz86.jpg

korkmaz_design arkadaşımın verdiği döküman çok detaylı bir şekilde anlatmış olayı. Bu şekillere bakarak bobin uçlarını bul. İki ortak ucu birleştir ve beş uca düşür. Proteusun içindeki örnek simülasyondaki gibi. Sonra tekrar dene. Simülasyonun doğru çalıştığına göre uçları yanlış bağlamışsındır. Yinede olmazsa yardımcı olmaya çalışırım. Kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
129,207
Kullanıcılar
451,575
Son üye
ferhat5555

Yeni konular

Geri