Stop Butonu

yıldızdan üçgene geçerken kontaktörler içerisinden aşırı parlama ve ark meydana geliyor sesli bi şekilde motor 15 kw
diğer yandan yıldız üçgende 3 kontaktör vardır 1 kontaktör 3 cü yıldız ile aynı anda çekilir bu devrede 2 si aynı anda çekmiyo sadece besleme kontaktörü çekiyo ve motor hiç çalışmıyo kontaktörlere pense ile dokundum bağlantılarını sıkıştırdım çalıştı ama anormal bir çalışma makine plastik hammaddesi için plastikleri öğüten kesen kıyma makineside diyebiliriz
otomasyon fazla görmediğimden heniz yeniyim arkadaşlar yakın zamanda öğrenirim inşaallah adana sanayi sitesinde dükkanım.

Son düzenleme:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.

stop butonunu degıstırp denedınmı ?

stop butonu kumandayı keser motor hala çalşıyorsa güç devresi kesilmiyor demektir kontaktörü ve kumandayı tekrar kontrol etmeni öneririm

arkadaşım konuyu ilk açtığında stop butnu sorunu var demiştin şimdi anlattığın farklı bir olay.ben sana yıldız üçgen şema linkini vermiştim,kumanda ve güç devreni kontrol et + pano malzemelerini kontaktör vs
kolay gelsin

sorunlar farklı ilk sorun stop butonu idi bu başka makinedeki sorun

Bence dırek stop butonuna bak ac içini,yada baska bı butonla degıstır..

jog butonu kilitli emergny butonu yerine geçmez..

jog butonu kilitli acil stop butonu yerine geçmez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…