Su seviye alarmı

korkmaz_design

Yönetici
Yönetici
Yönetici
havuz yada depo dolumları için güzel bi devre

çalışması ise sensor probu olan plaket üzerine su ulaştığı zaman iki iletlen arası kısa devre ederek devrenin çalışmasını sağlıyor ve buzzer ile uyarı yapıyor

buzzer bulunan yere 5v röle takarak dolum sağlayan elemanların(motor-dalgıç pomp.) durdurumu sağlanabilir.

Hazırlanmış pdf döküman

isteyen olursa eagle ile pcb cizebilirim.

electronics-lab.com alıntıdır.

Emeğinize sağlık korkmaz hocam !
Tam benim için tasarlanmış bir devre. Bizde bulunan 60 tonluk su deposu ve havuzların denge depoları bazen kontrolümüzde olmadan taşıyor. Bu devreyi taşmaya yakın bir yere koyarsam taşmadan bize bildirir.
Yalnız anlamadığım bir konu, o kırmızı led ne için konmuş onu anlayamadım.

ŞEF ' Alıntı:
Yalnız anlamadığım bir konu, o kırmızı led ne için konmuş onu anlayamadım.
Kardeş, o besleme göstergesi. devrede enerji olup-olmadığını anlamak için.
Bu arada Hocam eğer size su seviye kontrolü lazımsa bende daha iyi bir devre var. istersen göndereyim size. hem su seviyesni hemde pompa motorunu kontrol ediyor ve yapımıda basit.

sn. ŞEF

devrede bulunan led devrede enerji olup olmadığını gösteriyor. sn.elektrofizik açıklamış saten :)

sn.elektrofizik

elinizdeki devreyi bizimle paylaşırsanız çok sevinirim.

korkmaz_design ' Alıntı:
sn.elektrofizik

elinizdeki devreyi bizimle paylaşırsanız çok sevirim.

Buyur kardeş. ne demek :)

suseviye.jpg

tensenin sıvı seviye rolesini öneririm 90 tonluk enjeksiyon sogutmasını su arıtmasını bu şekilde besliyorum ve

birde kuyum ve bahçe sulamam var tabi bir kötü yanı su tuzlu veya çeşitli metal artıkları var ise elektrotları aşındırıyo hatta bakır oksit oluyo ve sensör çalışmıyo :) havuz taşabiliyo :)

sıvı seviye rolesinde 3 adet uç mevcut taban orta ve üst orta üst arasına su geldiginde durur taban orta su bittiginde çalışır bunu taban ve üst olarak 2 elektrotluda kullanabilirsiniz ama dalgalanmadan dolayı rola sürekli çalışır

umarım konuyu anladınız sizin çizdiginiz devrede orta uç yok yani dalgalanmadan dolayı roleniz sürekli aç kapa yapıcak ve kısa zamanda bozulacaktır bilginize

maxialem ' Alıntı:
birde kuyum ve bahçe sulamam var tabi bir kötü yanı su tuzlu veya çeşitli metal artıkları var ise elektrotları aşındırıyo hatta bakır oksit oluyo ve sensör çalışmıyo :) havuz taşabiliyo :)

kardeş, elektrotları karbon boya yada gümüş boya ile boyarsan bu sorun olmaz.
not: karbon ve gümüş boya, kumanda tuşlarına sürülen iletken bir boya.

sn.elektrofizik verdiğiniz devrenin tam çalışmasını anlayamadım ?

elektronik bilgim mevcuttur bahsettigim konu ayrıdır havuzum aşırı dalgalanıyor ve metal artıkları dolu digerisinde ise aşırı şekilde tuz var :) bu arada karbon = mangal kömürü= odun kömürü

elektrofizik ' Alıntı:
maxialem ' Alıntı:

kardeş, elektrotları karbon boya ile boyarsan bu sorun olmaz.
not: karbon boya, kumanda tuşlarına sürülen siyah iletken bir boya.

Arkadaşlar !
Sıvı seviye rölesini hepimiz biliyoruz. Hatta forumda "Dalgıç pompa sıvı seviye rölesi " Başlığında ilk şemayı çizen benim. Burada sıvı seviye rölesinin kullanım amacı ile su seviye alarmının kullanım amacı aynı gibi olsada su seviye alarmı daha ucuza mal edilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,793
Kullanıcılar
450,879
Son üye
arifardaozdemir

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri