su soğutma kulelerinin pervaneleri sürekli çalışsın istemiyorum nasıl bir uygulama???

termostatlı bi sistem yapmam gerekli su 30' cıktıgında fan çalıssın 15 te dursun sirkülayon böyle devam etmesini istiyorum

selam;
30 derece ile 15 derece arasında epeyice bir fark var.Bu farkı kuyruklu termostatlarla yapmanız zor olur.belki bir kule için 2 adet termostat koyarsanız sağlanabilir.yani 30 derece olunca çalışsın,1-2 derece aşağı düşünce kapansın isterseniz kuyruklu termostatla yapabilirsiniz.Bunun dışında ille de 15 derece fark olsun derseniz,elektronik ısı kontrol cihazı takmanız gerekir.Sensör olarak ta ntc ya da pt100 kullanabilirsiniz.Kule fanların panosunda zaten kontaktör mevcut olduğundan,ayrıca kontaktör almanız gerekmez.
Eğer kule fanlar chiller cihazına aitse ve cihaz da yeni bir cihazsa,direkt olarak sensör bağlanıp,parametrelerden istediğiniz ısıyı seçme şansınız olabilir.Bunu da araştırmanızı öneririm.

bizim işletmede basit bir kuyruklu termostala kule fanını kontrol ediyoruz mesela 15 dereceye ayarlarsın 15 derece ve altı fan durur 15 derece ve yukarısı fanı çalıştırır bizim buradaki kule fanları bu şekilde yıllardır çalışıyor.

Şİmdik soğutma kulelerindeki dönüş suyu 15 dereceye düşüyorsa işletme içi sıcaklık +5 lere düşmüş olabilir; benim mantıgım almadı chilleri kapatın çalışmasın daha iyi tasarruf edersiniz. Nedir bu soğuk hava dolap felanmı.

sn selcukxp suyun sıcaklığını ölçmedim ama firmasından aldığım bilgiye göre 20' ustune cıktıgında fanların devreye girmesi gerektiği bilgisini aldım 60tonluk su tankım var pt 100 endanın elektronik termostadı var elimde bi deneme yapıcam bakalım

Şİmdik soğutma kulelerindeki dönüş suyu 15 dereceye düşüyorsa işletme içi sıcaklık +5 lere düşmüş olabilir; benim mantıgım almadı chilleri kapatın çalışmasın daha iyi tasarruf edersiniz. Nedir bu soğuk hava dolap felanmı.
bahsedilen grup chillerse,fabrikaya giden su ile,kulefana giden su farklı sular oluyor.kule suyu kondaneri soğutuyor.
sn selcukxp suyun sıcaklığını ölçmedim ama firmasından aldığım bilgiye göre 20' ustune cıktıgında fanların devreye girmesi gerektiği bilgisini aldım 60tonluk su tankım var pt 100 endanın elektronik termostadı var elimde bi deneme yapıcam bakalım
eğer ilk mesajınızda yazdığınız gibi 30 derecede açıp,15 derecede kapatmasını istiyorsanız, set değerini 15 derece yapıp,farkı 15 derece seçmelisiniz.Fark dediğim ısı kontrolcülerde diff ya da diffarance diye geçiyor sanırım.

kuyruklu termostad ile sorunu çözdüm arkdaslar suyun içine attığım termokupullardan verim alamadım 3-5derece sapma yapıyor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,848
Kullanıcılar
450,952
Son üye
Emre Aytekin

Yeni konular

Geri