sumo robot motoru hakkında

selamün aleyküm ben mini sumo robotu yapıcam ama kullanıcagım motorun özel (hızlı,torklu,küçük)olmasını istiyorum.motorun boyutu 4cm en fazla olabilir malum tekerlek payıda var

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Model uçak oyuncak vs. işleri için malzeme satan yerler var, nette araştırırsanız çok sayıda bulabilirsiniz, kolay gelsin

Fırçasız DC motor kullanacaksın arkadaşım (Tabi sürücüleri sinyal devreleri işin içine girecek)

Kolay gelsin..

sumo robot konusunda tecrübeli biri olarak senin için motorda önemli olan devir sayısı değil tork çünkü karşıdaki robotu itmen lazım. Bu nedenle redüksyonu senin için önemli malzeme için robotistan.com dan temin edebilirsin ama çok pahalıdır . eğer istanbuldaysan karaköyde bu tür malzemeler satan karaköy pasajında çok ucuza sumo robotla ilgili herşeyi bulabilirsin motor tekerlek sürücü vb.

yarın karaköye gidicem tanıgınız birileri varsa yönlendire bilirmisiniz beni birde hocamız veriminde önemli olduğunu söylemişti

karaköyde selanik pasajı tarafında değil o tarafta robot malzemeleri bulmak zor. alt geçitten yolun karşı tarafına geç (yani kadıköy iskelesi tarafına)orada bir han var ismini hatırlamıyorum orada robotla ilgili herşeyi bulursun benim alışveriş yaptığım yerde hanın girişinde sağda kalan bi dükkan amblemleri yeşil renk ama ismini hatırlayamadım

keskinler diye bi yer buldum 12volt 750rpm ve tekerlek 20 mz80 20 tl diye fiyat çekti

tamam keskinler elektronik bende oradan alıyorum . verdiği fiyatta iyi sadece motoru netten o fiyata alamzsın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…