surround ses sitemi devre semasi hakkinda yardim

Ahmet_gr

Üye
Arkadaslar forumda dolasirken surround sema buldum. Fakat konuyu tekrar bulamadigim icin yeni konu aciyorum ozur dilerim.

Elektronik ile aram var fakat fazla bir bilgiye sahip degilim. Simdi sema su:

14cvaqa.jpg

Semada anlamadigim birkac yer var. Sormak istoyorum ve anlayincada devreyi yapmaya calisacagim.

Bu devre denenmis devremidir?

Mesela 9 numaranin altinda ve 10 numaranin uzerinde +Vcc diyor.. bu ne demek? Ne yapmam lazim?

5 numaranin saginda direncten devam eden alti cizgi cizgi olan ucu nereye baglamaliyim?

Bu devre kac voltluk? + ve - uclari hangileri?

Aciklama dosyasinda 1 den 12 ye kadar olan uclara hoparlor baglanacak diyor.. mesela uctan alip hoparlore goturdum.. hoparlorden nereye goturmem gerekiyor?

Benim bu konuda pek bilgim yok ama bildiğim kadarıyla söylüyeyim Vcc ler elektrk girişleri
+Vcc ye (+) ve -Vcc ye (-) vericen.
Dediğin şekil ise altı çizgi çizgi olan onlar birçok yerde var onların hepsini birleştiriceksin.
ayrıca sanırım bu simetrik elektrik ile çalışıyor yani 2x12volt gibi.
Ama devre kaç voltla çalışır bu konuda bir bilgim yok.
Yalnız şema biraz yetersiz gibi geldi bana.

Tesekkur ederim ilgin icin.

Peki arac icin ne tavsiye edersiniz? Aracimda Pioneer dvd var. Subwofer cikisi var. Amfi kullanmadan subwoofer baglasam olurmu? Birkac kisiye sordum sesi acinca diger hoparlorlerin sesini keser playerin cikislarini zorlar dediler.

Sadece Subwoofer e bir yukseltici yapsam, yukselticiyede girisi playerin subwoofer cikisindan alsam olurmu ? Hangi yukselticiyi kullanmaliyim?

Forum istatistikleri

Konular
129,034
Kullanıcılar
451,292
Son üye
grafon01

Yeni konular

Geri