svchost.exe işlemcimi %99 kullanıyor nasıl engel olurum

arkadaşlar pc de xp kurulu bir süredir pc kaplummbağaya döndü format atmadan halledebilirmiyim acaba benim gördüğüm sorun svchost.exe işlemcimi %99 kullanıyor neden bu kadar işlemciyi kullanıyor format attım diyelim yeniden olmaması için ne yapmalıyım bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı ollurmu acaba

internetten combofix yükle ve çalıştır. Bilgisayarında virüs var.

başlat>çalıştır açılan komut penceresine msconfig yazıp Entere basın.
açılan pencerede başlangıç kısmına tıklayın .

Buradan svchost.exe deki tıkı kaldırın. tamam deyin. Bir dahaki başlatmanızda svchost.exe çalışmayacaktır.

başlat>çalıştır açılan komut penceresine msconfig yazıp Entere basın.
açılan pencerede başlangıç kısmına tıklayın .

Buradan svchost.exe deki tıkı kaldırın. tamam deyin. Bir dahaki başlatmanızda svchost.exe çalışmayacaktır.

svchost.exe sistem tarafından kullanılıor bu yüzden sonlandırmak pek doğru dill gibi geliyor bana

svchost.exe sistem tarafından kullanılıor bu yüzden sonlandırmak pek doğru dill gibi geliyor bana

evet, ufak bir araştırma yaptım. kapatmak doğru değilmiş. Fakat derler ki, svchost.exe bir virüs değildir. virüs olan scvhost.exe ya da sscvhost.exe adı altında bir virüs varmış. nette baya bilgiler var.

üstadım dediğin ayarlardan svchost.exe yi kapatmak yerine yanlızca temel aygıtları ve hizmetleri yükleyi seçtim yeniden başlattım işlemci kullanımımım %5 lere düştü ama bu defada internete ulaşımı engelledi sorun autorunda ama ne olduğunu anlayamadım pc bilgimde az deneme yanılmalarla sistemi baltalamak istemiyorum combofix hiç bi işe yaramadı ama yinede saolun

svc-host'un kendisi mikrop değil doğru diyorsunuz ama arkadaşın dediği program kendine bu ismi vermiş ajan bir mikroptur. Tüm kamuoyu önünde ifşaa ediyorum :D

scvhost.exe dosyası arka planda çalışan windows bileşen dosyaları veya gizli çalışan programların hepsini kapsar. kapatığında windows kritik işlemleride kapatabilirsin. onun yerine görünen görünmeyen ve arka planda çalışan programları gösteren programlar onlarda birini indirip virüs olduğundan şüphelendiğin programı sonlandırabilirsin.
windows kullanıcıya sormdan arka planda bir sürü program çalıştırıp bilgi toplamak amacı ile de kullanbilmektedir. bu tür programlarda bazen scvhost.exe yi şişirebilmektedir.
bu konuda bilg. müh. arkadaşlardan daha ayrıntılı yorum geleceğinden eminim.
kolay gelsin.

üstadım sanada teşekkür ederim ama hala böyle sorunalarda ilk verilen cevabın format at olması beni çıldırtıyo format sonn çaredir benim bildiğim autorundan çalışıyor bu kasıntı yapan arkadaş ama ayrları değiştirincede nete ulaşamadım hala çözüm bulamadım

arkadaşlar aramızda bilgisayar mühendisi arkadaş yokmu bu durum hakkında ayrıntılı bi çözüme yönlendirecek bi arkadaş bu sorunun tek çaresi format olmamalı

Son düzenleme:
arkadaşlar bu sorunu hala çözemedim aramızda bu konuya hakim kimse yokmu :(

Forum istatistikleri

Konular
129,215
Kullanıcılar
451,581
Son üye
batuhan.ozdemir

Yeni konular

Geri